Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért majdnem mindennap...

Miért majdnem mindennap északán felébredek, és muszálj ennem valami édeset? Nappal nem kivánom az édességet, csak északa. olyan 2-3szor ébredek. Talán cukorbeteg vagyok? Egésségesen élek, este 6 után semmi nehéz kaja.

Figyelt kérdés
ez nagyön zavar, mert ettöl nem tudom rendesen kipihenni magamat.és ilyenkor,ha északa rám tör az édességevés,banánt vagy müzliszeletet szoktam enni.ha nem eszek, nem tudok visszaaludni
2009. ápr. 13. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott kezdődik a gond, hogy éjszakánként többször felébredsz. Nem vagy elég fáradt vagy álmos? Esetleg koffeintartalmú dolgokat fogyasztasz elalvás előtt (kakaó, tea, kávé, kóla)?


Arra nem gondoltál, hogy elalvás előtt eszel néhány kocka diabetikus csokit? Az nem hizlal és kicsit becsapod magad úgy, hogy már megetted az éjjeli édességadagot és ilyenért mégegyszer nem kelsz fel hajnalban...


Más ötletem nincs.

2009. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is a legnagyobb gond, hogy ilyen sokszor felkelsz éjszakánként. Tudtad, hogy ha iszol este egy kávét, vagy koffein tartalmú dolgokart, akkor órákon át nem ürül ki a szervezetedből? Egy gyenge kávénak legalább 6 óra kell, hogy kiürüljön. Figyeld meg az étrendedet, írkáld, fel, hogy mit, mikor eszel, és mennyit. Egy hét után próbálkozz azzal, hogy kiszűrsz valamit az étrendedből. Itt is segítséget kérhetsz, de dietetikushoz is fordulhatsz, ha már egy heti pontos listát írsz.

Vigyázz, mert ez a fokozatos éjszakai nasi komoly gondokat okozhat. És nem csak a lessú elhízásra gondolok. Tényleg figyelj oda.

2009. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem iszok kávét,energia italokat sem...és ami furcsa, csak akkol kelek fel északa és eszek, ha 1dül alszok.ha pl.a barátommal,vagy alszik valaki melletem,akkor szépen végigalszom az északát.és csak kislámpa mellet tudok elaludni.
2009. ápr. 13. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!