Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy kicsit...

Mit jelent az, hogy kicsit magas a cukrom?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásznál voltunk, hogy fogamzásgátlót kaphassak. Ő elküldött vérvételre, vizelet vizsgálat, ő megvizsgált. Minden renben volt, aztán megjött a vérvétel eredménye is, amit minden eredmény tökéletes, csak a cukrom egy kicsit magas. Egyébként már voltam ebben az évben vérvételen és akkor az összes eredmény tökéletes volt. Sajnos nem én beszéltem a nőgyógyásszal, így nem kérdezhettem meg, hogy mit jelent, vagy mire utalhat ha egy kicsit magas a cukrom. Azt mondta szedhetem a tablettát. Aztóta szedem is, minden tökéletes, ami a problémám volt elmúlt, nagyon jól érzem mgama, még egy srtesszforrás kihúzva. De majd vissza kell mennem ezt a cukrot megnézni. Mit jelent vagy mire utalhat ez?
2009. ápr. 12. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyszer fordult elő az akár véletlen is lehet. Ezért ismétlik meg. Egyébként kialakuló cukorbetegségre utal.
2009. ápr. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az érték ami kicsit magas? Ha nem kell rá gyógyszer,ami valószínű mert akkor kaptál volna,egyszerűen ne egyél finomított cukrot ,fehérlisztet,és mozogj minden nap fél órát.nekem 6,5 volt 4 éve nem eszem cukrot,nem iszom cukros üdítőt,most 5,3 ami jó.
2009. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Változhat ez annak a hatására, hogy pont akkor jött meg? Amikor ez előtt vettek tőlem vért akkor még nagyban csoki-cukor-édesség zabáló voltam, de mostanra, amikor másodszor vettek az évben már nem nagyon eszek, legfeljebb a teába, de ott is csak barna cukrot. És mégis most lett egy kicsit magas...
2009. ápr. 12. 13:13
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem valószínű, hogy cukros vagyok, ugye? Nem lennék tőle valami boldog. Amikor beszéltek az orvossal, csak úgy megemlítette, mintha nem lenne különösebb baj, csak egyébként majd jöjjünk vissza megnézni. :(
2009. ápr. 12. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:
A kicsit magas érték nem baj. A magas a baj. Ez nem feltétlenül kezdőd cukorbetegség. Ha megismétlik a vizsgálatot kiderül, hogy egyszeri véletlen volt-e, vagy jobban kell figyelned az étrendedre.
2009. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy folyamatosan ellenőrizni kell. Egyszeri magasabb vérszint jelezhet szimplán annyit, hogy előtte jó sok cukros ételt ettél, emiatt is kell éhgyomri vizsgálat, amire az előző napok is hatással lehetnek.

Nekem kb 2 értéket ugrott, a pár évvel ezelőttihez képest, de így is 5 körül van eddig, de nekem ez is nagyon sok. 3 körül szokott lenni, csak hiztam kb 30 kg-ot....

2009. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet azért volt? Amikor tavaly mérték, épp fogytam egy kicsit. Most meg amikor épp híztam egy picit. De a súlyom sosem volt sok.
2009. ápr. 12. 16:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon sok minden befolyásolhatja, szóval újfent csak nyugtatni tudlak, nem hinném, hogy bármi baj van.
2009. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
biztos nem vagy cukros,csak egy kicsit megemelkedett.Egyébként a II típusú cukorbetegség tünetei a következők: hirtelen indokolatlan fogyás,állandó szomjúság érzet és állandó vizelési inger/kb napi 30/,acetonos lehelet.
2009. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!Ne aggódj,biztos nem vagy cukros!A stressz okozhatta,hogy elmentél orvoshoz!Biztos fehérköppenyszindrómád van.Ez azt jelenti,hogyha meglátsz egy orvost,kicsit felmegy a vérnyomás,felmegy a cukor stb.Ne ijedj meg,ez van akinél ilyen tünetekkel jár!Azért nézettesd meg mégegyszer a cukrodat,mert egyszeri-kétszeri mérésből nem derül ki egy cukorbetegség,ahhoz több minden kell!Élvezd az életet,hiszen fiatal vagy!

Egy inzulinos anyuka.

2009. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!