Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegeknél hogy megy a...

Cukorbetegeknél hogy megy a berúgás?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

2-es tipusú cukorbeteg vagyok. Az alkohol sokkal jobban üt mint egy egészséges embernél. Vigyázni kell, hogy ne igyál sokat.


Gyakorlatilag a legtöbb alkoholfajta rossz hatással van és baromira megemeli a vércukor szintet. Amit jobban lehet inni (azt se sokat) az kb a száraz fehérborból készült fröccs. Ebből lehet inni, bár itt is mértékkel. (Én például 3-4 2:1-es fröccstől már erősen spicces-berúgott vagyok)


Sör az felejtős maximum 2 decit lehet, de akkor a napi szénhidrát adagba be kell illeszteni (szóval kevesebbet kell vacsizni pl ha este iszol).

2011. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem, hogy 3-4 fröccsöt mondtam de ezeket sem egyszerre kell meginni, hanem próbálj meg minél nagyobb szüneteket hagyni köztük. Nálam pl ~1 órányi szünetek voltak köztük, így a vércukor szintnek van ideje ha nem is normalizálódni de visszaállni egy-egy bedobott ital után.


A legjobb és legegyszerűbb amúgy ha iszol aztán rá ~fél órára mérsz egy vércukor szintet. Abból leszűrheted, hogy mennyire befolyásolja a cukrod, és tudsz viszonyítani a mértékre.

2011. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Vodkát lehet még a száraz fehérboron kívül.


Ebben az esetben is alkati dolog, hogy ki mennyit bír inni. Ismerek full alkesz cukorbeteget is ...

2011. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
haverom is piás egyetemista és cukros ő is (anyja, apja is)
2011. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó hát ez olyan mint a rákosok akik ettől függetlenül bagóznak tovább. Vannak sokan akik csinálják de közel sem egészséges, de ha a fentebb leírtakat tartja akkor annak nem lesznek komolyabb hatásai, míg ha piálna tovább rendesen az előbb-utóbb kinyírja.
2011. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és a berúgás?
2011. júl. 29. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi van vele?
2011. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha bevannak rúgva azt hogy "korigálják"?(pl.: nem esnek kómába?)
2011. júl. 29. 18:14
 9/9 anonim válasza:

A berúgástól másfajta kómába esnek ... :-D


De egyébként nem egyszer láttam sürgősségin tajrészeg cukrost ...

2011. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!