Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájhat attól a lábam/térdem,...

Fájhat attól a lábam/térdem, hogy növök? Help!

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Fájhat. 10 éves koromban hullámokban jött rám a lábfájás. Járás közben kiment belőle az erő és meg kellett várnom, amíg elmúlik, különben összecsuklom. Azt mondták, a hirtelen növéstől van, egyek magas kálciumtartalmú dolgokat. Magától, szinte észrevétlen elmúlt, kinőttem.
2011. júl. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az normális, hogyha sokszor fáj, szinte egész nap?
2011. júl. 29. 00:54
 3/9 anonim ***** válasza:
fájhat attól, hogy fejlődésben vagy és nősz, de lehet más oka van a fájdalomnak. Menj el a háziorvosodhoz, ő biztos választ tud adni. (Minél hamarabb menj)
2011. júl. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

most hogy olvasom az 1. válaszadót, ilyen nekem is volt párszor gyerekkoromban.

mintha lebénultam volna, egy lassított felvétel kb. olyan voltam egy-két percig.

ez volt nálad is?

2011. júl. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Mentem és egyszercsak olyan volt, mint amikor zsibbadás után nem lehet hozzáérni, mert jujj-de-rossz. Vagy mint mikor állsz és hátulról megpöccintik a térdhajlatod. Akkor kerültem új suliba és ezzel a totyogásommal nem loptam be magam a szivükbe. :S Háziorvosnál voltam, megtapogatta és azt mondta igyak sok tejet. El se küldött ortopédiára. De azért nem egész nap fájt, inkább csak sajgott.
2011. júl. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem értek egyet az előttem szólóval. Szerintem ha valamilyen fájdalmat érzünk, az mindenképpen egy fontos jelzés a szervezetünktől, hogy valami nincs rendben, ráadásul te még nagyon fiatal vagy, az lenne a természetes ha nem fájna semmi, minden testi funkciód tökéletesen működne. Attól hogy növésben vagy, attól még nem kellene hogy fájjon a lábad. De ez csak az én szerény véleményem.

Viszont tanulmányaim során részletes információkat kaptam azzal kapcsolatban hogy különféle hiány-állapotok okozhatnak hasonló tüneteket mint amilyeneket te is érzel.

Ahhoz hogy az izületek, inak, csontok termszetes adottságainknak megfelelően tudják ellátni funkciójukat,és ne hibásodjanak meg, különféle anyagok napi beviteléről kell gondoskodni, ha ezeket az anyagokat a táplálékunk nem tartalmazza, vagy maga a szervezet nem tudja előállítani.

Ilyen anyag pl. a C-vitamin, ezt az emberi szervezet (ellentétben sok emlőssel)nem képes szintetizálni(előállítani). Ezért gondoskodni kell arról, hogy megfelelő mennyiségben bejusson, ami a táplálkozáson keresztül ma már lehetetlen feladat, mivel a mezőgazdaság és az élelmiszeripar mindent megtesz annak érdekében, hogy a termények minősége tápanyagok tekintetében egyenlő legyen a nullával. Megfelelő táplálékkiegészitő szedésével megoldható ez a probléma.

Probléma csak abból adódhat, hogy ebben a gyógyszeripar által irányított világban csak akkor találsz rá valóban hatásos, terápiás értékű természetes készítményekre, ha pl. nem a televíziót nézed, ahol percenként bombáznak a legújabb, hosszútávon szedve HALÁLT okozó szintetikus gyógyszerek reklámjaival.

A természetes anyagok teljesen veszélytelenek, ilyenek a vitaminok is. Volt egy nagy tudósunk, kutatónk Szent-Györgyi Albert, aki annak idején megkapta a neki járó elismerést, a Nóbel-díjat a C-vitaminnal kapcsolatos kutatásaiért. Ő már akkor azon a véleményen volt, hogy az embernek minimum napi 1000-8000mg C-vitaminra van szüksége ahhoz, hogy a szervezete egészségesen tudjon működni. Pedig akkor még a termények minősége is sokkal de sokkal jobb volt. No ehhez képest mennyit javasol a gyógyszeripar? még mindig 60!!!!!mg-ot. Hát igen, ha jobban belegondolunk, akkor neki nem érdeke hogy mi egészségesek legyünk, mert akkor ki szedné a gyógyszereket?.......

Az izületek kiváló működése nagyban függ a szervezetben lévő KOLLAGÉN mennyiségétől. Ez az anyag biztosítja hogy a csontok, porcok, ínszalagok, de még a bőr és az ereink is nagyon erős és rugalmas szövetekből álljanak. Ez az anyag termelődik a testünkben, DE!! csak akkor, ha jó sok C-vitamint fogyasztunk el, amiből elő tudja állítani

magának. Ezért, és még sok más okból is azt javaslom neked, hogy kezdj el szedni legalább C-vitamint kb. 2-3ezer mg mennyiségben naponta, mert ezzel egyrészt segíted a kollagéntermelésedet, másrészt pedig erősíted az immunrendszeredet, ami szintén nagyon nehéz lenne C-vitamin bevitele nélkül.

Kollagént is lehet kapni, ha érdekel amiket leírtam, akkor nézd meg dr. Lenkei Gábor oldalát a neten.

2011. júl. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írt az utolsó válaszoló, csak egyben téved: létezik a fent említett növekedési fájdalom, bár a népies sajgás jobban kifejezi.

Kedves utolsó! Nagyvonalakban ismerem Dr. Lenkei munkásságát, de nem ismerem a honlapját. Megadnád pontosan a címet? A kollagénes téma érdekelne bővebben.

2011. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szívesen: www.drlenkei.hu

A kollagén szerepéről, és működéséről külön kis füzetet is kiadott dr Lenkei, amit ingyen letölthetsz innen.

2011. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen
2011. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!