Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Holnap fül-orr -gégészetre...

Holnap fül-orr -gégészetre kell mennem. Milyen vizsgálatok lesznek?

Figyelt kérdés

Nagyon régen, még kiskoromban voltam utoljára ilyen dokinál,nem emlékszem már rá, most viszont beutaltak arcüreg gyulladás gyanúval. (Nem is értem miért,mert nem fáj az arcom,homlokom, csak folyik az orrom,köhögök,meg átlátszó köpetem van)

Fájdalmasak a vizsgálatok? És milyen az orr endoszkópos vizsgálata? Mindenképp minden vizsgálatot megcsinálnak majd? Tudom h ciki,de félek kicsit :S


Előre is köszi!


22/N


2011. júl. 28. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem kiskorom óta minden évben van arcüreggyulladásom... Már kivették az orrmanduláimat, de visszanőtt és azóta is minden ősszel és télen átesek rajta.

Na nem sajnáltatni jöttem magam, hanem a fenti okból adódóan évente 4x minimum találkozok a fül-orr-gégésszel.

Az én orvosom megnézi a torkomat, megnyomogatja az arcüregem és a homlokom, h fáj-e, aztán a fém, hegyes (nem éles! nem kell megijedni. :D) készülékkel megnézi az orromat és a fülemet. Nem lesz semmi endoszkóp, meg egyéb csoda készülék. Aztán ha úgy gondolja, elküld röntgenre, azon jobban meg tudja állapítani, h mi a helyzet.

Ha van gyulladás és ugye nekem állandóan van, akkor gyulladáscsökkentőt kapok és orrcseppet (háziorvosom még előtte fel szokott írni antibiotikumot, hátha hat, de sajnos sose szokott, azért szoktam kikötni a fül-orr-gégészeten). Utána várom a jó szerencsét, közbe inhalálok is. Nekem nem szokott olyan súlyos lenni, pl. nem szokott fájni, csak egy picit, amikor előre hajolok, de már azt is kezelni kell.

Hidd el nekem, h egyáltalán nem fáj. :) Én is fosós vagyok, de ide nyugodtabb szívvel megyek. :)

Zárójelben megjegyzem, ha nagyon súlyos az arcüreggyuszi és nem múlik el két héten belül, akkor felszúrják... arról is van élményem, de azt inkább nem részletezem. (((((Piszkosul fájt.))))) DE NE IJEDJ MEG! Az már tényleg nagyon komoly, ha felszúrásra kerül sor...

Ha tényleg nem fáj az arc -és homloküreged, akkor nem lesz semmi extra. :)

Szóval menj be bátran!!! Sok sikert és gyógyulj meg minél hamarabb!!! :)


20/L

2011. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit megynyugodtam! Örülök h nem csinálnak rögtön 100 féle vizsgálatot az orromba :)
2011. júl. 28. 22:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!