Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj itt már kb 1 hete?...

Miért fáj itt már kb 1 hete? Semmi komoly (túlreagálom) vagy van ok a félelemre?

Figyelt kérdés

A jobb oldalamon a bordáknál, a borda alatt és a beleknél (szintén jobb oldalt) már 1 hete tompa fájás van. Nem folyamatos, néha eltűnik, néha visszajő. Viszonylag sokat vagyok gépnél (munka miatt) így sokszor vagyok "görnyedt" testtartásba. Emiatt is lehet vagy májproblémám van?


(u.i: szorongásom van, most van 1 betegség amitől rettenetesen félek és azt olvastam hogy májproblémás tüneteket is kiválthat, ezzel csak azt akarom mondani h a szorongás is kiválthatja?)



Bunkó beszólásokat nemkérek köszi !:)


2011. júl. 28. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ott fájt. Nem tudom, h milyen testalkat vagy. Én a 163 cm-hez voltam 102 kg és zsírmájam alakult ki, amit nagyon óvatos diétával és mozgással lehet kúrálni. Azóta nem fáj, h vigyázok.

Persze lehet még epekő is, az is hasonló fájdalom. Pl, ha tejeset, zsírosat eszel azután érzed-e?

2011. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kiválthatja a szorongás is, de ezt így nem igazán lehet megmondani, mert ismerni kellene hozzá egyéb körülményeket is (pl. hogy milyen betegségtől félsz, miért, esetleg volt olyan a családban, stb.) Én azt javaslom, mielőbb fordulj a háziorvosodhoz, aki - adott esetben - ad beutalót egy hasi UH-ra, egy labor vizsgálatra, amelyekből sok minden kiderül, s számodra is ez lesz a legmegnyugtatóbb :)
2011. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Háát azért szorongás miatt már voltam 1-2 orvosnál, nem szeretenék ilyenért megint elmenni.:) Betegség amitől félek a Hepatitis (meg az AIDS, itt azt olvastam serdülőkorba hepatitis [májprobléma] jellegű tüneteket produkál, amúgy nem vok r*banc se csak belenyúltam egy éles dologba aminek piros volt a vége [tuti nem festék volt])


178 cm magas vagyok 62 kiló, szóval zsírmájam nem lehet.

2011. júl. 28. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:

A hepatitis többnyire nem így jelentkezik - ha akut, akkor lázzal, hányással, esetleg hasmenéssel, stb. is jár. Ha a krónikusra gondolsz (hepatitis B vagy C), az pedig sokáig lappang, és igen jellemző tünete a sárgaság is, s szintén szoktak egyéb tünetei is lenni (gyengeség, fogyás, vérzékenység,étvágytalanság, stb.)

Első körben: háziorvos! (Ő tud adni beutalót labor vizsgálatra, ahol megnézik - egyebek mellett - a májenzim-értékeidet, - ill. hasi UH-ra). Lehet akár egy "szimpla" epeköved is, vagy egy megtört epehólyagod - de sok más dolog is okozhatja - ne gondolj azonnal a legrosszabbra!!

2011. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem gondolok csak felvetődött :) Amúgy izom is fájhat így? mert nem mindíg jelentkezik, próbáltam nyújtózkodni és valamelyest jobb lett :\
2011. júl. 29. 22:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Az AIDS meg ugye nem ilyen?
2011. júl. 29. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen,nyugodtan lehet izomfájdalom is a görnyedéstől!!! Az AIDS pedig nem okoz azonnali tüneteket - előfordul, hogy valaki évekig hordozza a vírust és nem is tud róla ha - többnyire véletlenül- ki nem szűrik!

Egyáltalán: miért gondoltok mindjárt a legrosszabbra?

Ha hosszú ideje tart már mindez és nem múlik, netán fokozódik, mutasd meg magad orvosnak! (labor, hasi UH. sok dologra választ adhat) :)

2011. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szorongásom van :\ de lehet hipochonder vok vagy pánikbeteg :S
2011. júl. 30. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!