Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » KONTAKLENCSE, mennyibe kerül?

KONTAKLENCSE, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz az hogy aki kontaklencsét hord annak havi 8-10ezer FT-t kell fizetnie?


Én szemüveg helyett szeretnék kontaklencsét, de nem tudom mégis milyen árra számítsak. mert ugye a tisztító folyadék meg még nem tudom mi kell.


Tényleg ilyen drága mulatság a kontaklencse hogy csak a tehetősebbek engedhetik meg maguknak?



még 1 kérdés: azt tudom hogy van olyan kontaklencse ami a szem színét elváltoztatja (lásd: aki barnaszemű, zöldszemű lesz mert olyan színű a lencse) ilyen tényleg van vagy az csak olyannak van aki nem küszködik látásproblémával?



én közellátó vagyok amúgy.


2011. júl. 25. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én netről rendelem.. igaz nem a legjobb minőségű, de csak ezt engedhetem meg magamnak..így évi 20ezer körül jön ki folyadékkal együtt.
2011. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kontakTlencse pontosabban.

Elmész egy optikába és mindent meg fogsz tudni. Van napi használatra való lencse ( este el kell dobni) és van havonta cserélhető kontaktlencse (estére tisztítófolyadékba kell tenni). Az optikában történő szemvizsgálat során fog úgy is kiderülni, hogy számodra melyik a legideálisabb és az mennyibe kerül.

Nekem pont ma lett kontaktlencsém!:) Ma jött meg, amit megrendeltem. Majd egy órát szenvedtem, mire be tudtam tenni az egyik szemembe a lencsét:S :D

2011. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el először egy optikába, ahol kontaktológus, vagy optometrista szakember megvizsgál. A vizsgálat után megállapítja milyen anyagú és típusú és méretű lencsék közül választhatsz.

Kapsz próbalencsét, abban el kell töltened egy jó bő félórát, majd megvizsgálnak, megnézik nem irritál-e a lencse, okoz-e allergiás reakciót, jól felveszi-e a szem görbületét.....stb.


Nekem 30 napos szilikon hidrogél lencsém van ( PureVision ) a 6 havi lencse + a tisztító folyadék kb.15ezerre jön ki.

2011. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell havonta 10ezer FT-t költeni lencsére? V agy a kontaktlencse nagyon macerás? (mármint begyullad tőle a szem stb...)
2011. júl. 26. 17:11
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az a 8-10ezer amit írsz az a 3hónapra van.Tehát havi a lencse maga, de kapsz 6 darabot tehát minden hónapra 2 lencse.


Persze vannak akiknek speciális lencse kell mert cilinderes a szeme annak drágább szokott lenni,de ha elmész egy optikába vagy szemorvos az megnézi és megmondja mennyibe fog fájni,veszíteni semmit sem veszítesz vele

2011. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!