Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Észrevettem, hogy 5 éve...

Észrevettem, hogy 5 éve jobban fázom mint mások. Miért van ez? Hogy tudok ezen váloztatni? Borzasztóan zavar és kellemetlen.

Figyelt kérdés
Itthon mindenki egy szálbugyiban mászkál, izzadnak, míg én libabőrrel küzködve pulóverben és mackóalsóban didergek, egy hősugárzó mellett takaróban.
2009. ápr. 4. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet lelki oka,vagy rossz a vérkeringésed.
2009. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fenti válaszolónak igaza van. Emellett azt kérdezném, hogy testsúlyváltozást, fáradékonyságot tapasztaltál-e, illetve a bőröd állaga változott-e?
2009. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mostani időszakban kötötte fel magát itthon nevelőapám és meghalt, emiatt kicsit rosszul éreztem magam de mostanra talán jobb, azalatt az idő alatt lefogytam 15-20 kilót, (5 hónap alatt) és nem tudok arról hogy a vérnyomásommal gond lenne. NEm hiszem hogy lelki, mert amikor jól érzem magam, akkor is szoktam fázni.
2009. ápr. 4. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Mivel 5 éve fázol, így azt mondom nem csak lelki probléma, de valószínűleg az is hozzájárul. Orvoshoz mindenképpen el kellene menni és vérképet nézetni, próbálkozhatnál enyhe nyugtatókkal, ha stresszes vagy pl:Xanax, Frontin, Apranax, gyógyteák: citromfű, macskagyökér, levendula.

A vérvételkor kérd, hogy pajzsmirigyhormonokat és TSH-t is nézzenek esetleg.

2009. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és még 1 kérdés: végtagjaid jobban fáznak, vagy esetleg kékek-e?
2009. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ eddig is, és remélem érteni fogod amiről írok neked. Felírtak alvászavaromra-mert ugye az is van- rivotrilt,dormicumot, xanaxot és kedélyállapotjavítót, paroxatot. Ettől azt érték el hogy "idióta, tompa és buta" lettem.Amúgy jó pár éve szívok, így tudok legjobban elaludni, de költséges és ezt is hanyagolni szeretném de nem megy.viszont nem az alvásról van szó, szóval kanyarodjunk vissza. Nem szoktak elszíneződni a végtagjaim, csak borzasztó hidegek és a testem minden pontja libabőrös. Orvosnál meg anníyiszor jártam hoy két kezemen nem tudnámmegszámolni, tömtek gyógyszerekkel amik nem váltak be,csak rosszabbul lettem tőlük. Így elnézve a kommentjeimet és a kérdésemet- reménytelen eset lehetek :D
2009. ápr. 5. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyaltalán nem vagy reménytelen eset. Pontosan kellene tudni mit szedtél, mivel együtt és mennyi ideig. Nagy a gyanúm, hogy a "szívás" miatt jelentkeznek a tünetek, meg kéne próbálni, ha elhagyod (min. 6 hónap) akkor is fennállnak-e a tünetek, ja az elbutulás az biztosan attól van. A paroxatot az esetedben javasolnám tovább, sztem korán abbahagytad a szedését, mert a kezdetekben nyugtalanságot, szorongást érezhetsz, 3-4 után lesz javulás. Javasolnám, hogy beszélgess többet a barátaiddal vagy akiben megbízol. Illetve keresd fel az orvosodat és mondd el a tüneteidet, ha szükséges válts háziorvost.

A szívással pedig le kéne állni, mert az nem megoldás, hogy csak attól tudsz elaludni. Úgy érzem, hogy lelki dolgok állnak inkább a háttérben, elsődlegesen ezeket kellene orvosolni.

2009. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a szívás az oka, és butulás alatt nem azt értem, amit a fű okoz, én azóta nem vagyok semmivel sem lassúbb és butább, csak amikor a gyógyszereket szedtem, akkor viszont igyekeztem nem szívni hogy valami hatása is legyen, meg hát együtt a kettőt nem igazán jó ha csinálom.Azelőtt mielőtt elkezdtem szívni, legalább 3 éve már ugyanez volt a problémám. És mivel egyszer buliztunk és kipróbáltam, hazajöttem és nagyon nagyot aludtam, azóta vagyok ennyire rákkantanva a dologra. Fél évig szedtem a gyógyszereket, és alapjáraton nem vagyok egy szorongós típus, sőt mindenkivel mindenféléről tudok beszélni és a környezetem is tudja ezeket a dolgokat, nem titkolom, de nem tudnak már segíteni, amit tudtak, a barátaim, a családom, mind megtettek, ezért fordultam ehhez az oldalhoz, hátha valaki küszködött már ilyennel.
2009. ápr. 6. 09:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat :)
2009. ápr. 6. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Vérképet csináltass, keress fel egy belgyógyászt!!!
2009. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!