Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ********Megcsípett a darázs,...

********Megcsípett a darázs, mit tegyek?! ********

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt megcsípett egy darázs, legalább is szerintem. Nem láttam, h milyen állat lehetett az, csak odanyúltam a kezemhez és éreztem h elrepül valami, utána meg belenyilal a fájdalom az alkaromba :S

Most kb olyan 10 cm átmérőjű a csípés, forró, kemény, lüktet és fel van dagadva...

Most elmentem a gyógyszertárba, vettem fenistilt, beraktam a hűtőbe h jó hideg legyen... Mit tegyek a csípésre? Ecetes borogatás? Fenistil? Cinkrázó?? Vagy menjek el a kórházba és keverjenek vlami speckó krémet???

Szerintem allergiás vagyok a csípésre!


Itt szenvedek és mindjárt sírva fakadok, úgy fáj! :@ :'''(


2011. júl. 15. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
szerintem keresd meg azt a rohadt darázst és csípjél neki vissza úgy isten igazából. Aztán akkor többet nem szórakozik veled
2011. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Calcium
2011. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegnapelőtt óta ennyire fáj és lüktet, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

Azért még megihatnál egy calcium-sandozt vagy egy ampulla calcimuscot (ha van otthon, csak egy kis teába, vízbe kevered és megiszod), mindkettő remek az allergiákra.

Jobbulást!

2011. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most bekentem fenistillel, holnap meg veszek kalciumot!

Köszönöm! :)

2011. júl. 15. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a csípés helyét. Lehet, a fullánk még benne van. Szedd ki okvetlen.
2011. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én bemennék az ügyeletre. Pláne ha két napja történt és még mindig nem múlik. Kalcium pezsgőtabletta sem árt.
2011. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, h allergiás lennél, akkor nagyon szarul éreznéd Magad. "Simán" csak egy jó adagot kaptál a méreganyagból. Ettől persze nem lesz kellemesebb.

Ihatod a calcium pezsgőtablettát - bár sztem használni nem fog, Fenistil is jó lehet, vagy egy jégakkut szoríts rá.


Engem poszméh csípett, az sz@rabb olyan szempontból, hogy még viszket is. Középső ujjamat - merthogy a hajgumimon üldögélt, én meg belenyúltam.

Másnapra dagadt fel az ujjam igazán, 2 napig nagyon viszketett és fájt, fel volt dagadva, 4. napon kezdett lemenni és 5. napra szinte semmi nem volt már belőle - sztem Te is valami hasonlóra számíthatsz.


Szar érzés, de ki lehet azért bírni.

(szülni rosszabb) ;)

Jobbulást!!

2011. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A darázsnak nincs fullánkja, ha találsz, akkor méh csípett meg. Igyál kalciumot és irány az ügyelet!
2011. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lennél nem irogatnál itt....ma kezdett csak igy fájni?lehet holnapra jobb lesz....



Kérdésedre a válasz(bocs): mit tegyél???sikits!!!:))

2011. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Még mindig látszik egy piros pötty, de nem fáj, meg semmi

köszi :)

2011. júl. 25. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!