Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a fejem. Micsináljak?

Fáj a fejem. Micsináljak?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és nem értek a gyógyszerekhez, anyám elment két napra szóval nélküle kell megoldanom. A fejem iszonyatosan fáj már vagy 10 órája. Mit vegyek be.

Rubofen, vagy b6?

Vagy mit??


2011. júl. 13. 17:04
 1/10 anonim válasza:
80%
igyál vizet..valszeg folyadékveszteség.
2011. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

igyál sok vizet, menj ki a friss levegőre, aludj egy kicsit, zuhanyozz le, ha semmi sem használ, ibuprofen tartalmú gyógyszert vegyél be, paracetomol tartalmú mint pl algopirin káros hatású is lehet, ezért ebből inkább ne szedj.

olvasd el a gyógyszeres doboz betegtájékoztatóját

hívd fel anyukádat

2011. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Iszok sok vizet, de attól már hányingerem van, meg kicsit szédülök is.
2011. júl. 13. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A B6 hányingerre való.
2011. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Az Algopyrin nem paracetamolt tartalmaz (hanem metamizol-nátriumot) és vényköteles.

A Rubophen, ami otthon van, paracetamolt tartalmaz és annyira biztonságos, hogy még a terhes kismamák is bevehetik, de az adagolással minden esetben vigyázni kell.

Kedves kérdező! Ha tudod, hívd fel anyukádat, hogy mit tanácsol, vagy valamelyik rokonod, aki a közelben lakik! Ha ez nem megoldható, igyál sok folyadékot, sötétíts be a szobában, vegyél be egy szem Rubophent és feküdj le aludni, úgy majd elmúlik.


Jobbulást kívánok Neked!

2011. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszii

:D

2011. júl. 13. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg igyál! ne gépezz, ne tévézz! menj ki a levegőre! ha nem akarsz sétálni akkor csak a kertbe/teraszra! igyál, aztán ha kb. 2 óra múlva nem múlik el, igyál még xD és vegyél be egy algo pirint
2011. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
algopirin(ha nagyon fáj egész ha kicsit fél) 12/L
2011. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az Algoflex-et ajánlom, nekem az 10-20 perc alatt úgy elmulasztja, mintha sose fájt volna a fejem...
2011. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fura, nekem az alvás válik be, napközben is, ha annyira fáj, hogy nem alszok el, akkor talán beveszek valamit...
2011. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!