Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Striák (hízási csíkok) vannak...

Striák (hízási csíkok) vannak a lábamon. Hogy tudnám őket elhalványítani?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve, mivel a vádlim fele és találtam striákat,amik halvány lilák. Van egy kenőcsöm és azzal kenem, de nem nagyon használ. Mit kéne tennem? Jó az a módszer, hogy 5 percig hideg, aztán forró vízzel fürödjek? Ti, hogy "kezelitek" őket?
2011. júl. 2. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, egy idő múlva kifehérednek, de sose tűnnek el.
2011. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a striákat nem lehet végleg eltüntetni. Speciális kozmetikai kezeléssel halványíthatóak, kisebbek lesznek, de végleg attól sem tűnnek el. Ez meg eléggé drága.

A stria azt jelenti, hogy szétszakadt a kötőszöveti réteg, így kilátszanak az erek a bőraljából. Ezt "összeforrasztani" hideg-meleg vízzel nem lehet, csupán javítani a vérkeringést helyikeg, hátha segít a szervezetnek regenerálódni.

Ezekkel sajnos együtt kell élni.

2011. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erre kifejlesztett krémek általában jók, de a hatásuk hosszú távon mutatkozik meg. Nem tudom mióta használod, de légy türelmes. Erre sajnos nincs "orvosság" :(( A zuhany hatásáról nem tudok semmit.
2011. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2011. júl. 2. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szinte majdnem minden embernek van itt ott, kisebb vagy nagyobb. Hirtelen hízástól vagy fogyástól, esetleg hirtelen növéstől is lehet. Nekem is van a fenekemen, sokáig nem tudtam vele megbarátkozni de most már nem érdekel. Ez van. :) Ezzel együtt kell élni.

Azt hiszem a Dr.Kelen Fitness cellulit elleni krémek lehetséges, hogy jók erre. Legalábbis sok pozitív hsz-t olvastam ezzel a termékkel kapcsolatban.

Esetleg használj olajokat mint pl aloe vera olaj, jojoba olaj. stb. Nézz szét net-en striára milyen olajokat ajánlanak. Figyelj arra, hogy nehogy lefogyj vagy hízz hirtelen.

Én szoktam meleg hideg váltakozózuhanyt alkalmazni de ez a vérkeringésre jó. Amit észrevettem, hogy azóta nem nagyon jött ki rajtam új. Szerintem azért jó, de nem biztos az, hogy több nem jön ki rajtam a további életemben. Szóval erre sincs garancia.

Azt olvastam még, hogy sok szénsavmentes ásványvizet vagy forrásvizet kell inni. A sok folyadék hidratálja a bőrt és nem repedezik meg a bőr.

2011. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!