Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor múlik el a nyakfájásom?...

Mikor múlik el a nyakfájásom? (elég furcsa eset olvasd el)

Figyelt kérdés

Kb 2-3 órát feküdve néztem a tv-t és utána elkezdett fájni egyre jobban, aztán aztis észrevettem h ahol fj megdagadt, nem csípés meg ilyesmi ugyanolyan mint amikor elalszom..

de így elég furcsa


2011. jún. 29. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Görnyedt testtartasban nezted a tevet, ami nem jo az izmoknak es a testtartasban, igy magatol ertetödö, hogy fajdalmat okoz. A teve, különösen, ha nagyon erdekes adas, hajlamosit teljesen elfeledkezni magadrol, a testi fajdalmadrol is, igy kesöbb vetted eszre a fajdalmat. Ha nagyon rossz testtartasban voltal sokaig, akkor meg is pirosodhat, kicsit "eghet", de hogy megdagad?? Külsö erös behatas, ütes okozhat zuzodast vagy ilyen megdagadast.


Ha csak ez okozza a nyakfajast, amit irtam, es utana kiegyenesited magad, kicsit ratornaszol (vagy uszol), akkor kis idövel utana elmulik, par oran belül mindenkeppen.

2011. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

van a hátsó két nyak izom, abból a jobb oldali kicsit kiljebb áll, mintha megdagadt vna, v esetleg lehet vmi görcs a nyakamba?

válaszodat köszönöm

2011. jún. 29. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Latatlanban csak talalgatni tudok, de szivesen. Ha görcsöt erzel, akkor szerintem görcs. Kiljebb all, görcs.. ezt ugy tudom elkepzelni, hogy görcsösen tartod magadat. Mert meghuzodhatott az izom, akar a tevenezesekkor rendszeres rossz testtartas miatt. (Vagy ehhez meg hozzajöhet, hogy maskor is igy tartod valamiert?) Tehat az izom elhuzodhatott a helyeröl, magaval huzva a környezö izomkötegeket, es mivel ez rendszeres, ezert "beall", ott is marad az izom, ami ugy is kinezhet, hogy nem egyforma a tested jobb es bal oldalan ugyanott.

Remelem, mar jobban vagy, es jobbulast kivanok. :) Nem biztos, hogy magatol elmulik, föleg, ha (gondolom) sokszor nezel igy tevet.

Nem kerdezted, de tüneti kezeles, ha kimasszirozza valaki, uszas, bekenheted mentol tartalmu kremmel, mentolos olajjal is (par csepp borsmentaolaj), de ha az okozza, amit irtam, akkor nyilvan mindig ujra vissza is jön ez a fajdalom, ha ugyanigy folytatod.

Szerintem erdemes lenne valtoztatni valamit. Hason fekve tevet nezni, persze sokaig ez nem olyan kenyelmes, de legalabb valtoztatni közben a testtartasodat, szünetekben kinyujtozni, mozogni...stb.

2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát, sportolok, kondizok, de kicsit gép előtt tényleg rossz a tartásom, vtam ma focizni, de ugyanúgy fáj azóta is azóta folyamatosan kenem fastum gel-lel, dokihoz sztem nemmegyek, remélem néhány napon belül meggyógyul,

válaszodat köszönöm szépen

2011. jún. 29. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Latatlanban csak talalgatok, teljesen mas is lehet! Ha rosszabb lesz vagy sokaig nem mulik el, vagy többször vissszater, szerintem mutasd meg valaki hozzaertönek (orvosnak).

Hatha meg segit: akut fajdalmakra jobb a hideg (borogatas, jegeles...stb), kronikusra a kellemes meleg. Akut=pl. sportserüles, "hirtelen" serüles es a pihenes. Kronikus=ha mar regota fennall.

Ha ugy erzed, nem jo ra a torna, akkor pihentesd, az nem jobb-e ra?

Jobbulast!

2011. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már nemfáj annyira, de még mindig eléggé rosz, köszi a válaszokat, mindhet ment zöld pacsi :)
2011. jún. 30. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!