Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel kezeljem őket, hogy ne...

Mivel kezeljem őket, hogy ne égjenek le?

Figyelt kérdés

A gyermekeim elég érzékeny bőrűek, kb. 10féle napozószert próbáltunk, mire végre sikerült egy olyat találni, ami nem okoz nekik allergiás kiütést. Viszont, hiába az 50+ faktor, ettől is megég a kisebbik. A nagy "csak" vörösödik, de egy idő után elmúlik. A tesó ovis, és amíg biciklivel elmegyünk érte, plusz hazajövünk, ami összvissz 5-5 perc a napon, a pici keze mindig pirosra "ég". Hiába kenem be indulás előtt fél órával. kánikulában meg mégsem adhatok rá hosszú ujjút, mert így is izzad. Sajnos, nincs kire bízzam, így kénytelen vagyok magammal vinni.

Bőrgyógyászunk mondta, hogy kerüljék a napot, de sajnos ezt nem tudom kivitelezni. Ha itthon vagyunk, nincs ovi, akkor fél 11 és du. 4 között nem megyünk ki, vagy ha mégis, az udvarunk árnyékos, fás részén vagyunk.

Van ötleted, hogy tudnám védeni a bőrüket? Valami népi módszer, vagy bármi? És hangsúlyozom mégegyszer, hogy nagyon érzékeny, fehér bőrűek, és allergiásak sok kencére, még gyógyszertárira is.


2011. jún. 28. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is hiperérzékeny, fehér bőröm van és napallergiám, valamint a legtöbb naptejtől kiütéseim lesznek, bezsírosodik a bőröm és kiver a ragya. A Bioderma photoderm max 50+ intolerant skin bejött, nem csinálta ki a bőröm, meg a Babe 50+ oil free is jó, az ugyan csak arcra való, de én használom máshová is. Nem tudom, valamelyiket próbáltad-e, de egy próbát tán megér.
2011. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!