Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt akinek úgymond sajnos...

Azt akinek úgymond sajnos nincsen senkije, azt miért közösítik ki vagy előbb vagy utóbb az emberek? Ez valami ösztön?

Figyelt kérdés
Azt akinek nincsenek szülei, nincsen semmi és senki a háta mögött, az emberek még, hogy ha azt mutatják az arcába is, hogy esetleg "normálisak vele" mihelyst elfordulnak tudják, hogy bármit megtehetnek az ilyenekkel és a többit nem kommentálnám. Egyszerűen tudják, hogy az az illető halálra van ítélve, bármennyire is próbálja magát "jól viselni" úgy is el fogják érni, hogy el kerüljön az "élő emberek egészséges rendszeréből". Ez egy városban nagyon-nagyon nagyon erősen érződik.
2011. jún. 10. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
az élet harc. a létért való küzdelemben a gyengék elbuknak az erősek pedig felfelé kapaszkodnak a gyengék hátán is ha kell. ez csak egy vélemény. tényleg sok az ilyen, s ez sok mindennel magyarázható. szerintem mindig az adott személyt kell nézni, h mi miért történt vele, mért lett ilyen vagy olyan, milyen szociális, társadalmi, lelki tapasztalatokat gyűjtött. am sok az olyan is aki ezeken felülkerekedik és egy élhető életet teremt magának.
2011. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ösztön. Ha megfigyeled az állatvilágot, ott is mindig a gyengébb húzza a rövidebbet. A gond csak az, hogy mi emberek vagyunk, illene bizonyos mennyiségű aggyal rendelkeznünk, hogy ne csak az állatias ösztöneink vezéreljenek.

Egy olyan embernek akinek se szülei se barátai nincsenek, rohadtul nem hiányzik még egy beszólás is vagy kiközösítés. Az ilyen embereknek segíteni kell.

2011. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ludens ***** válasza:

Az hogy egy embernek nincs senkije bizony nagyon nehéz dolog szkott lenni. Az ilyen életbe ekkora teherrel, könnyű kicsit bele keseredni, kicsit megkérgeíteni a szívünket vagy éppen túlzottan elfogadóan vágyakozóan ragálni mások közeledésére. Az emberek ezt az egyik irányban túlzóbb reakciókat vehetik észre és ez az amit nehezen tudnak kezelni . Azt veszik észre , hogy van egy élet helyzet amivel nem tud megküzdeni és általában őksem tudnak vele mit kezdeni így tesznek egy hátra arcot.

Javaslom hogy keresen fel egy élet viteli tanácadót vagy egy pszichológust a problémájával aki rámutathat milehet az a pont a kapcsolataiban ami emiatt a nagy teher miatt túlterhelt, és ezen hogy lehet változtani.


Hangsúlyoznám, hogy szerintem, nem pszichés probléma megoldására, hanem egy szociális probléma feloldására kell a szakember tanácsát kérni.


Sok sikert!

2011. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Már miért minősülne gyengének az akinek nincs senkije? Én is egyedül vagyok, de nem azért mert képtelen vagyok emberi kapcsolatokat kiépíteni, hanem csak egyszerűen azért mert nincs rá szükségem, kiválóan érzem magam egyedül is. A szabadidőm hasznos eltöltésével sincs gondom: sportolok, filmet nézek, könyvet olvasok, meditálok, stb., szóval mindig le tudom foglalni magam valamivel. Ja és makk egészséges vagyok, orvost már évek óta nem láttam.
2011. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!