Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valyon miért sötét a vizeletem?

Valyon miért sötét a vizeletem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
mert nem iszol eleget
2011. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 istvan33lenart ***** válasza:
mennyire sötét? ez fontos.... mert sok minden okozhatja... most nem akarlak ijesztgetni, mert lehet hogy tényleg keveset iszol és azért van.... de lehet más is
2011. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerintem elég vízet iszom,de lehet,hogy nem.nem fekete,hanem olyan sötétes.
2011. jún. 10. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem elég vízet iszom,de lehet,hogy nem - akkor most melyik???

Napi minimum 2 liter, eletkortol, testsulytol fuggoen akar tobb. Ne egyszerre huzz le egy liter, hanem orankent szurcsolgesd mert egyszerre ugysem tud a szervezet annyit feldolgozni.

A szinelvaltozast okozhatja betegseg, de szines etelek fogyasztasa, peldaul sok cekla vagy sargarepa. Pl. en tegnap elszurcsolgettel 9deci frissen facsart repalevet. Mara meg a szekletem is naracssarga arnyalatot kapott :)

2011. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 istvan33lenart ***** válasza:
a vizelet normális szine az a szalma sárgához hasonlit, elszinezhetik különböző festék anyagok de kerülhet bele vér és bilirubin is, ha huzamosabb ideig sötét marad a vizeleted akkor menj el egy belgyógyászhoz kivizsgálásra. máj eredetü betegségek szokták elszinezni a vizeletet amikor a máj nem dolgozza fel az indirekt bilirubint és az az epe helyett a vérbe marad. de lehet vese eredetű vagy a hugyúti fertőzésből is kerülhet vér a vizeletbe ami ugyancsak elszinezheti.
2011. jún. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában nem gond
2013. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!