Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a gerincferdülésem...

Szerintetek a gerincferdülésemen segíthet a súlyzós edzés?

Figyelt kérdés

általában heti 3-4-szer edzem keményen, hátizom erősítést, hasizom, stb. erősítést csinálok. segíthet ez visszaállítani a gerincemet még 19 évesen is?


köszönöm


2011. jún. 7. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a súlyzózás csak árt a gerincednek, ha gerincferdülésed van. Én a helyedben inkább gyógytornára járnék és úszni.
2011. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elottem szoloval. Szerintem inkabb butasagot csinalsz vele, ha elmesz gyogytornara, evvek szerintem ne dicsekedj. Az uszas valoban azert az egyik legjobb megoldas, mert suly, meg a sajat sulyod sem (es ez alahuzva) nem terheli a gerincedet, viszont nagyon erositi az izmokat.
2011. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El kell sajátítanod a gyógytornán belül a gerinctornát.

Minden edzés előtt végigcsinálod-kb 30perc-és utána mehet a súlyzós edzés.

Az egyenletlen terhelésű gyakorlatokat meg mellőzd.

Pl váltott karú bicepsz helyett bicepsz kétkezes rúddal.

2011. jún. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
25%

Hali. Az előttem szólokra ne hallgass! egyiksem igaz! még az utolsósem! figyelj! tapasztalatból mondom, hogy nekemis volt 15évesen gerincferdülésem. nemis gyenge..mondták gyógytornát,de énlesz**tam. 1.időm sem volt hozzá, 2 kedvem sem..na elhatároztam, hogy elkedzek edzeni. egész eddig natúrba toltam, de már emgbántam hogy nem szedtem semmi egyéb étrendkiegészítőt..aztán 15éves koromban elkezdtem ugye a testépítést. persze előszörkisebb súlyokkal, hogy eltudjam sajátítani a helyes végrehajtást.kb fél évig ezzel cseszekedtem:) közbe persze a body.builderes oldalakat bujtam egésznap.hihetetlen sokat tanultam ezekből. aztán már 18 éves vagyok, és olyan szintű izomgyarapodásom lett hogy megnézek egy régebbi, csodálkozom, hogy ki a f*sz ez a nyomi csávó!xD a vállaim szélesek lettek, a hátam is, habár a kezeim nemnagyon akartnak beindulni, vszínűa rossz izomtapadás, de a türelem rózsát terem.;) Ne hidj ezeknek, akik aztmondják hogy a hátedzést kerüld!! ember! a gerincferdülés azért van, mert az izmok elvannak gyengülve, és a gerinc elvanferdülve hajolva stb. a gerincoszlopot az izmok tartják! és akkor ne edzük a hátizmot? a szart nem. nem aztmondom hogy erőemelő súlyokat emelgess, de szépen lassan vezesd rá a hátad a tehelésre, és hamar szép formás tested lesz. a fűrészelés gyakorlatot ajánlom a legjobban a gerincoszlop tartásához.

linkelek neked egy képet rólam: [link]

ez kb 2 hónapos. régebbit nemakarok, mert összehánynám magam, ha meglátnám.:D szóval edz nyugodtan, és kitartást! nincs lehetetlen!

2011. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj ropi!Mielőtt megcáfolsz valamit,nem ártana tisztában lenni a konkrét dologgal.

Szerinted a gerinctorna mi a pö-csöm,ha nem 70%ban hátedzés?

2011. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi utolsó, nem akartalak lepontozni, csak véletlenül rákattintottam. Nem volt szándékos!


Első válaszoló

2011. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! : )
2011. jún. 8. 22:32
 8/8 anonim válasza:
25%

ropi?? aztán ki a tökömnek van kedve egyedülotthon végezni ezeket a szar gyakorlatokat??

inkább megyek haverokkal konditerembe...

2011. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!