Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen típusú ekcémával?

Figyelt kérdés

Páromnak időről időre kijövő, semmilyen tevékenységhez/évszakhoz nem jöthető ekcémája van. Hol nedvedző hólyagok nőnek mindenhol a kézfején, amikből ragacsos váladék jön, hol annyira kiszárad a bőre, hogy ha kinyújtja a tenyerét felszakad az ujján a bőre. Állandóan kenegeti jó zsíros kenőcsökkel de újra száraz lesz, majd átcsap a hólyagos verzióba.

Van valakinek valami hatásos megoldása, valamilyen gyógyszer tapasztalata ez ellen?


2011. jún. 7. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy ekcéma? Ha volt bőrgyógyásznál, akkor biztosan kapott ekcémára való krémet (a "jó zsíros" kenőcs kb. annyi, mintha a kakaót sóval akarnád édesíteni - hasznos, csak nem arra való).

Ha meg nem volt bőrgyógyásznál, honnan tudjátok, hogy ekcéma?


Egy biztos: jönnek majd a "gyógyítsuk a rákot c vitaminnal" tanácsok, az nem fog működni. Bőrgyógyász, krém. Az Elocom jó szokott lenni, de receptes. Az ekcéma nem múlik el, de kezelhető.

2011. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tényleg bőrgyógyásszal tudtok csak kiokoskodni valamit. Nem mindig hatásos az első kenőcs amit ír, ezért kell kísérletezni. Nekem a Diprosalic kenőcs vált be. Jó lenne kideríteni az okát is egy allergia teszttel, ezt is a bőrgyogyóval tudod megbeszélni.
2011. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Volt bőrgyógyásznál, az általam "jó zsiros kenőcsnek" definiált valamit tőle kapta.:D

Inkább csak olyan krémeket kencsőket várnék amik valakinek hatásosak voltak..

2011. jún. 7. 16:28
 4/4 saals válasza:

Nekem is dyshidrosis ekcémám volt 3 évig. VOLT.

A bőrgyógyász azt mondta, ez egy idegi alapú allergiás reakció és nem gyógyítható véglegesen, csak tüneti kezelés lehetséges... írt kevergetős gyógyszertári csodát nekem is első körben, csak rosszabb lett tőle. A fentebb említett krémeket is használtam... semmit se ért egyik se. Majd megőrültem tőle, amikor elkezdett viszketni... és tiszta seb lett a bőröm a hólyagok helyén, kirepedezett és kiszáradt a környékük...és a kirepedezett rész alatt is hólyagok jöttek ki.. a kezeimen és lábaimon is...ha nem nyomkodtam ki mérgemben akkor gennyes is lett besűrűsödött.. fájt is..


Kiderült h glutén érzékeny vagyok. A diéta kezdetét követő 2 héten már egyeltalán nem jött elő egy hólyag sem, egy hónappal a diéta kezdete után pedig már abszolút nyoma sem volt annak, h valaha is lett volna ilyen problémám. Azonban... én múltkor megszegtem a diétát, családi ebéd, meg minden... egye fene...kis szenvedés, emésztési problémák, egy hétig döglődés, a súly visszaszedés megreked majd ... mindegy... de rá 2 napra ismét viszketés és 2 hólyag felbukkant... utána már szigorúan vettem és ismét minden rendben. Szóval nem érdemes megállni a bőrgyógyász leírásánál... soha nem jöttem volna rá h ez egy komolyabb probléma hozadéka ha nem lett volna látványos a betegség más szempontból is... azóta utána olvastam és ... nem vagyok egyedül azzal h a gluténmentes diéta megszüntette az ekcémás panaszaimat.

2013. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!