Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki rákos, folyamatos...

Ha valaki rákos, folyamatos fájdalmat érez az adott szerven/helyen?

Figyelt kérdés
úgy értem ez nem olyan e h csak ritkán fáj.
2011. jún. 3. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Te vagy az érintett?Ne agyalj ilyesmin,ha csak elméletben gondolod azt,hogy rákos lehetsz.Nekem is volt olyan időszak,hogy már-már hipochonder lettem,szinte éreztem magamon a tüneteket.Ez nem jó,mert ne adj isten be vonzhatod magadnak a betegséget!
2011. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A daganat a végstádiumban már előfordulhat, hogy olyan szintű fájdalmat okoz, hogy csak folyamatos morfium adagolással lehet elviselni. Azt meg el tudod képzelni...
2011. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Maga a tumor nem fájdalmas, inkább a következmények fájdalmasak. A tumor növekszik, és nyomja a szerveket.

Csontráknál pl. könnyebben törnek a csontok, az már fájdalmas.

A lányomnál is csak a duzzanatot vettük észre a hasán (nem voltak fájdalmai, csak étvágytalan, fáradékony volt), de akkor már kb. féléve fejlődött a Wilms tumor a veséjén, és már tüdő áttétek is voltak.

Van olyan betegtársunk, akit csak a véres vizelete miatt vizsgáltak meg, és kiderült, hogy addigra már III. stádiumban volt.

Mostanában megint előkerült a dolog, és azt mondja, hogy sose voltak fájdalmai.

2011. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
első, pontosan ez van velem, valószínű h csak bebeszélem magamnak, hiszen csak akkor érzek valamit, nem is fájdalmat, amikor ezen agyalok. ezért kérdeztem h folyamatos, vagy időszakos " befájdulások" jellemzik ezt a betegséget.
2011. jún. 3. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor tudom mit "érzel" ;).Én is jártam ebben a cipőben,szinte bele diliztem,folyton a netet bújtam.Mikor anyumnak lett valami elváltozás a bőrén én is beparáztam,állandóan önvizsgálatot tartottam,mindig találtam valamit,ami szerintem gyanús.:D Aztán leállitottam magam,már őszintén szólva a környezetemnek is elege lett belőlem,és láss csodát,a "tünetek" is elmúltak.Mindez az agyunk játéka.Annyira félünk az adott betegségtől,hogy már a tüneteket is észlelni véljük. Jobbulást ;))!!!
2011. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne aggódj, nem vagy rákos. Ott nem a fájdalom az első tünet, hanem pl. vérzés, köhögés. A rák - sajnos - sokáig fájdalommentes.
2011. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hipochondriáról:

[link]

2011. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!