Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kilenc óra alvásigény túl sok?

Kilenc óra alvásigény túl sok?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálok igazodni a férjem alvási szokásaihoz, ami normálisnak tűnik nekem. Hét és fél órát alszik és reggel kipihenten ébred. Én viszont reggel egyszerűen nem ébredek fel az órára, neki kell felébresztenie. Kilenc óra után ébredek én fel kipihenten.

Sokszor olvasom, hogy nem egészséges kilenc órát aludni, mert túl sok. De számomra mégis ez tűnik jónak. Egészséges vagyok mint a makk, vérképem szuper, tuti nem vashiány vagy ilyesmi miatt van.

Viszont későn fekszem, jóval éjfél után. Lehet, ha korábban feküdnék, elég lenne kevesebb alvás is?


Te mit gondolsz? Neked mennyi az alvásigényed? Mikor fekszel, kelsz?


2011. máj. 31. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen egyén függő. Nekem 8-9 óra szintén, de ha már éjfél után alszom el, akkor kb. semmi se segít:-) De alapvetően nem vagyok egy álmos típus, ilyenkor igen, amikor bejön a meleg, de aztán megszokom. Szerencsére van lehetőségem "rendesen" aludni.
2011. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként 21-22-23 körül fekszek (átlag 22), és 5.45-kor kelek, de 6.10-ig szundiztatok:-D
2011. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy korábban kellene lefeküdnöd, akkor fel tudnál kelni előbb. Meg azt mondják, hogy az éjfél előtti alvás pihentetőbb, bár nem tudom, ez mennyire igaz.


Általában én is olyan 8-9 órát alszom, ha lefekszem mondjuk 10 után, akkor már 7 után felébredek.


De ez függ attól, hogy mennyire fáradok ki aznap, vagy mennyi stressz ér, nemrég volt olyan, hogy átaludtam az egész délutánt+éjszakát és csak reggel 10kor ébredtem. Ez egy jó stresszes időszak után volt, amolyan "zárás". :)

2011. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
az éjfél utáni alvás a bioritmusunk miatt nem "ér annyit", mint az éjfél utáni. nem tudja a szervezet úgy kipihenni magát. amúgy a 9 óra sztem teljesen normális :).
2011. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnézem, mi lesz, ha előbb fekszem le, hátha jobban kipihenem magam. És akkor megnyugodtam a kilenc órámmal :-)
2011. máj. 31. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!