Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, h. a kórházi dolgozók...

Létezik, h. a kórházi dolgozók bármelyike belenézhet a számgépen bármely civil beteg eddigi kórtörténetébe?

Figyelt kérdés
konkrétan egy ismerősöm közölte, h a csaja fogászati röntgenesként bárki eddigi kórházi kezeléseit megnézheti, és meg is teszi, úgy ahogy átlag ember nézegeti az iwiw és társai adatlapokat... Igaz lehet ez?
2011. máj. 21. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez informatikailag le van korlátozva,tehát max. egy kórházigazgató vagy rendelőintézet-igazgató,meg az ottani rendszergazda láthat szó szerint mindent...nem tudom ezt másképp elképzelni...gondolj csak bele,mekkora visszaélésekre adhatna ez tömegesen okot...


Tehát szerintem minden ilyen kórházban vagy rendelőintézetben van egy informatikai igazgató,rendszergazda vagy valamilyen olyan ember(nem feltétlen vezető,de általában ezzel azért egy magas fizetés és beosztás,tehát rang is jár) ...de az is lehet,hogy akár minden osztályon...bár azt azért kétlem...az mindenesetre kizárt,hogy egy nővérke egy totál másik osztály betegeinek számítógépre vitt adataiba belelátna...

2011. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Tesóm kórházban dolgozik,azt megtudja nézni,hogy az adott beteg mikor járt náluk milyen vizsgálatokon,mik lettek az eredmények, és azt is látja mikor járt a kórház többi osztályán,milyen vizsgálatok voltak, de azt már nem látja,hogy mik lettek az eredményei.
2011. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer meg akartuk kérni az egyik rokonunkat, hogy nézze meg az egyik családtagom vizsgálatának eredményét (szövettan), mert nagyon izgultunk és jött a hétvége, de közölte, hogy nem tudja, mert minden osztály csak a saját kórlapjaihoz fér hozzá és csak akkor láthatja a kórelőzményt, ha további vizsgálatokra más osztályra küldik a beteget (de akkor is csak annak az egy betegségnek a kartonját látják). Így végig izgulhattuk az egész hétvégét, Szerencsére negatív lett az eredmény.
2011. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos kórházakban van olyan rendszer, melynek segítségével az ORVOSOK megnézhetik (minden orvosok által használt kórházi gépről elérhető), hogy az adott kórházban és vonzáskörzetében (pl. PTE ÁOK intézményei), a páciens milyen kezeléseket kapott. De egy asszisztensnek ehhez nincsen joga.
2011. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mikor tesóm összeköltözött a barátjával, az anyja mindent leellenőrzött,ha van joga,ha nincs. Pedig nővérként dolgozik.De tényleg tudott róla mindent,hogy milyen orvosokhoz járt.
2011. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pedig a srác azt mondja, h. megnézte a csaja a kórházban a srác egyik balesetét, ahol eltört az orra, és azt is látták, hogy mi okozta, mindent. Konkrétan azon nevettek, h. az orvos ilyen hülyesétet vitt a gépre, hogy a ló rugta meg....., holott a srác mondta a dokinak, hogy megütötték....

Na, az mondjuk lehet, hogy csak a röntgen részleget látja a csaj, hiszen az orrtörés is röntgenezve volt..... Bár a srác állítja, h. bárkinek bármit....

2011. máj. 22. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Én adminisztrátor vagyok és valóban meg tudom nézni bárki eddigi előzményeit, záróit nagyjából 20 évre visszamenőleg. Kb. 5 évvel ezelőttig a pszichiátria dolgozott saját rendszerrel, azaz rajtuk kívül más nem látta az ott kezelteket, de ma már ott is lehet nézelődni.

A nővérek nem látnak semmit, ők hozzám szoktak jönni kérdezősködni, az orvosok között is van külsős, aki nem tud mindent megnyitni. Nekem viszont a munkámhoz hozzátartozik, hiszen ha új beteget kapunk aki nem hozta magával a korábbi dokumentációt és pl. demens, akkor össze tudom szedni a régi anyagából az anamnézisét. Ugyanígy az orvosnak is hasznos, ha látja az 1 évvel korábbi laborleleteit vagy röntgenét, mi változott.

2013. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!