Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koffeintől ugye csak úgy...

Koffeintől ugye csak úgy lehet komolyabb bajom ha egyszerre viszek be sokat?

Figyelt kérdés
Szóval ha egész nap szépen elosztva kávézom, teázom, veszek be tablettát, akármi, akkor nem adagolom túl magam? Azt olvastam valahol a koffein 3 óra alatt kiürül a szervezetből.. Persze nem sokáig, csak mondjuk 1-2 napig gondoltam.
2011. máj. 14. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyire van hozzászokva a szervezeted.
2011. máj. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amikor még suliba jártam a kémia tanárunk kiszámolta, hogy a halálos adag koffeinhez kb 30 liter kávét kéne meginni egy nap alatt, szóval mondjuk 20 liternél többet ne igyál naponta és akkor minden oké lesz :)
2011. máj. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. :D Bár főleg tablettára gondoltam, meg teára. Túladagolásról azt olvastam, 600 mg felett kezdődik, egy tabletta 100 mg. Amúgy eléggé hozzá vagyok szokva, sokat élek ilyesmivel, csak általában egyszerre inkább többet (olyan 2-300 mg) eszem/iszom koffeint, mint hogy egész nap..
2011. máj. 14. 02:05
 4/4 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg soknak tűnik, szerintem próbáld meg csökkenteni az adagokat, mert hozzá fog szokni a szervezeted és akkor még többet kell majd bevenned hogy érezd
2011. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!