Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm helyrejön magától...

Benőtt köröm helyrejön magától ha nem csinálok vele semmit? Próbáltam kivágni, hogy ne legyen benne a bőrömben, de nem ment mert túlságosan fájt. Tegnap még semmi bajom nem volt, de reggel arra ébredtem, hogy nagyon fájt.

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Jól áztasd be, és úgy próbáld meg kiszedni. Én ilyen körömpiszkálóval szoktam kihúzni és úgy próbálom meg levágni, de nem nagyon csak, h ne legyen hegyes. Eddig bevált. Ha nagyon benőtt akkor viszont érdemes lenne meglátogatni vele a sebészetet, ott sec-perc alatt kiszedik.
2011. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem régen rendszeresen nagyon csúnyán benőtt, és többször leszedték az egész körmömet. Egyszer elmentem egy magánklinikára, és lézerrel megölték azokat a sejteket, amik a köröm szélénél a növekedésért felelősek. Azóta nincs vele gondom. Valahol a Ferenciek terénél, a Petőfi utca legelején volt a sarkon. Viszont most a sebészetre tényleg érdemes lenne elmenned, mert csúnyán begyulladhat.
2011. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Carmen2 ***** válasza:
100%
Nem jön helyre magától. Ha megpiszkálod és benne marad egy körömdarab, az beleáll a húsodba, begyulladhat és még folytathatnám. Sebészetre nem érdemes menned ilyenekkel. Javaslom, hogy keress egy pedikűröst. Beáztatod a lábad és ő fél perc alatt kiemeli neked onnan a benőtt körömdarabot. Ne piszkáld, ne próbáld meg kivágni. Fordulj vele szakemberhez, mert ha nem, akkor csak rosszabb lesz.
2011. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pedikűrösök ebben spécik.
2011. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Betadinba ,vagy jódba áztass be egy vékonyka gézdarabot és azt sodord össze és csúsztasd be a köröm és a bőr közé, a körömvég alá. Így az éles köröm nem ér hozzá a gyulladt bőrrészhez és le tud nőni. Ha sikerült alátenned, szórj rá hintőport és kösd be jó 1 napra, mindig csak este cserélj kötést. Ygy megmenekülhetsz, egy körmöskönyvben olvastam előszört és nekem is jó volt. 4 nap után begyógyult a sebem.
2011. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.O.81 válasza:

Üdv!


A valmikori mávkórházban vannak még jó sebészek.

Nekem is volt benövés és a sebész két probálkozás után, úgy lelézerezte, mint ahogy az a nagy könyben meg van írva.

Abszolút fájdalommentes beavatkozás, csak a lidokainozást lehet érezni.

Lézerezés után, ha a kötés nem üt át fél órád van hazabicegni és jól felpolcolni, különben megtudod milyen is volt, amikor tüzesvassal kínozták az embereket.

Saját tapasztalat, mivel három percre lakom az intézménytől és nekem átütött a közés. Negyed óra fekvés a váróban kötéscsere után épp elég volt ahhoz, hogy mire hazaértem, majd összetojtam magam az érzéstől.


Ne halogasd menj orvoshoz!

Sok sikert!

2011. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!