Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzad a tenyerem?

Miért izzad a tenyerem?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok és nagyon izzad a tenyerem, már kicsi korom óta. Nem tudok rá mondani általánosan , otthon is szokott izzadni, de ha ideges vagyok, izgulok, akkor nagyon-nagyon izzad...

De ahogy már írtam, igazából szinte mindig.

Nagyon zavar, mitől lehet ez?


2009. márc. 10. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Felelem, izgalom.
2009. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

...köszi!


Ezzel én is tisztában vagyok!


Hatásos lehet esetleg egy pszichológus felkeresése?

2009. márc. 10. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
talán alapvetően izgulós típus vagy, esetleg félénk is
2009. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15:45-ös vagyok. Ha ilyen típus vagy amit leírtam, kerüld pl. a kávét, teát, minden koffeines dolgot! Nem tudom, hogy szoktál-e inni
2009. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanezzel a problémával küszködöm kicsi korom óta.

Roppant zavaró és kínos is néha.

Valószínűleg vegetatív labilitás, nekem generalizált szorongásom (is) van.

De előfordulhat (bár nem valószínű), hogy hiperhidrózis.

Amikor alszol akkor is?

2009. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Amikor ideges vagyok akkor nekem is szokott izzadni a tenyerem..ugy hogy szerintem ez az izgulástol van..
2009. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy baratnom ilyen izzados tenyeru, de o teli onbizalommal, szereto csaladban nott fel, szoval nem lehet mondani, hogy lelki problemai vannak, amiatt izzad a tenyere. Amikor a suliban felelni szokott, folyt a kezerol az izzadsag. Ha dogat irtunk, a papir a keze alatt volt hogy elazott. Neki is orult kellemetlen volt mindig, de nem ment vele dokihoz.
2009. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
José Silva-féle agykontrollal egyébként ez a minimum,ami tökéletesen gyógyítható.
2009. márc. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a sok választ!


Hát, igen, izgulós is vagyok, nagyon, ez már biztos, de nem csak akkor izzad a tenyerem, bár lehet nem is veszem észre, hogy idegesebb, izgatottabb lettem vmitől... Ezt sem zárom ki.

Orvosnál én sem voltam ezzel soha, de tényleg nagyon zavaró.

Ezt csak az tudja, aki szintén ilyen gonddal küzd.

Mikor alszom akkor nem izzad, ezután jobban megfigyelem, de nem...

Gondolom azért kérdezted, mert ebből lehet vmire következtetni, talán arra, hogy akkor nem hipehidrózis...

Orvoshoz nem akarok menni igazából, mert mit csinálna velem...?

Szóval, ha jól értem, aki ugyanúgy ezzel a problémával küzd, szintén nem tud ezzel a problémájával mit kezdeni, csak tűrni és néha "szégyenkezni", pl. elég ciki tud lenni egy sima kézfogás is...

2009. márc. 11. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!