Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koraszülöttek hány százaléka...

A koraszülöttek hány százaléka éri meg a felnőtt kort?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
1%
2011. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok példának én. :) Márciusra vártak, ennek ellenére december 25-én megszülettem. Teljesen egészséges 21 éves lány vagyok. :)


Az orvosok 1-2 hetet jósoltak nekem...

2011. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma már meglepően magas százalékban érik meg a felnőttkort. Elsőre ne hallgass..
2011. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

attól függ,mennyire korán született.

Elég jók az esélyek, a 24. hétre születetteknek is van sansz, de károsodások biztosan előfordulnak náluk és nagyon figyelni kell rájuk, ki sem adják őket sokáig a kórházból.

28. hétre születettek kb. fele biztosan megéri, de ott sem biztos,hogy minden stimmelni fog.

2011. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 25–27 heteseknél bizonytalan a túlélés. Az esély az életben maradásra 500–700 gramm között 40-50 %, 750–1000 gramm esetén az újszülöttkort a babák 15-20 % nem éli túl.
2011. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vok!!

nekem azt mondták hogy a koraszülöttek fogyatékosok!

2011. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* 1. vok!!

nekem azt mondták hogy a koraszülöttek fogyatékosok!


2. vagyok. Ez butaság, nem minden koraszülött fogyatékos! Nekem nincs semmi bajom, ha valaki nem tudja, hogy koraszülött vagyok, meg se mondanák rólam, mert semmiben nem különbözöm a társaimtól. Nem vagyok elmaradva se testileg se szellemileg. Közgázba végeztem, jelenleg főiskolára járok, és mellette a második szakmám megszerezésén fáradozok. :)


Viszont van egy szomszéd fiú, ő is koraszülött volt, és ő valóban fogyatékos. Szellemileg nagyon el van maradva, de mondhatjuk, hogy hasonló életet él mint a társai, mert a fogyatékossága ellenére dolgozik, persze olyan helyen és olyan dolgot csinál ami direkt nekik van kitalálva (mágneseket fest).

2011. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
oké köszönöm:)
2011. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!