Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziára van gyógymód?

Epilepsziára van gyógymód?

Figyelt kérdés
Napi 3-5 roham van,nagyon sok gyógyszert szed fiam,roham alig csökken. Járunk epilepszia centrumba,de a rohamok nem csökkenek,kinek mi vált be ,valami természetes gyógymódra lennék kíváncsi,tea vagy élelem vagy torna vagy kitudja? Ki milyen gyógyszereket szed erre? Hátha van valami új gyógyszer.Köszi.
2011. ápr. 24. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs rá gyógymód. amit viszont ajánlok. ha a tünetek nem csökkenek, kérj mindenképpen másodvéleményt, több orvostól is akár, főleg ha erősödnek a rohamok, mert előfordulhat, hogy rossz gyógyszert szed. gondolom nem kell ecsetelnem, ez mihez vezet.
2011. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ketogén diéta segíthet, de ne kezdjétek el saját szakállatokra, hanem beszéljétek meg az orvossal. Egy-két évig kell tartani megszakítás nélkül.

Hány éves a fiad? Mert, ha még gyerek, akkor lehet, hogy ki fogja nőni.

2011. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
24 éves már nem növi ki,csak nagyon sok a roham,érdekelne mi lesz vele ha ennyi a roham,mivel a doki nem mondja el. Persze a szív nem bírja,ezt tudom,leépül azt is,de ezen kívül még kel tartani valamitől?
2011. ápr. 27. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:

"Persze a szív nem bírja,ezt tudom,leépül azt is,de ezen kívül még kel tartani valamitől?"


Ezután már nem valószínű.

2011. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit szed? talán orvost kellene váltanotok,mert gyanús,hogy nem jó a gyógyszeradagja
2011. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen javasolnám több orvos szakvéleményét is. Engem 12 évig kezeltek epilepsziára. És most derült ki hogy végig a gyógyszerek okozták az összes rohamom. Mert nem epilepsziás vagyok hanem van egy minimális narkolepsziám. Nekem is napi szinten több rohamom volt és teljesen ki vagyok hogy mind ez a gyógyszerek okozták. 12 évet vettek el tőlem. Mert ugyebár ön is tudja hogy sajnos ez a betegség nagyon sok korláttal jár. Én 23 éve lány vagyok. És mivel megelégeltem hogy ilyen sűrűn vannak rohamaim és semmit nem csökkenek a tüneteim. Elmentem egy belgyógyászhoz akinek elmondtam a panaszaim és kételyeim. Teljes kivizsgálást megbeszéltem vele. Ami igaz 4 hónapig elhúzódott de legalább mindent tisztán látok. És végre tünetmentes vagyok már fél éve. nagyon nagy megkönnyebbülés ez nekem. Remélem mi hamarabb javul a fiú állapota.. :(
2011. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok egyébként én a Lamolepet szedtem. Depacini Chrono és Convulex .. lehet a nevét nem tudotam helyesen leírni de megvallom őszintén nem emlékszem a pontos leírására.
2011. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Milus888 ***** válasza:
100%

Én 20 éve vagyok epilepsziás. Folyamatosan szedtem a gyógyszereket, amik nem kicsit megviselték a szervezetem. Ha 1-et kihagytam, már megtörtént a baj..

Viszont pár hete elmentem egy léleklátóhoz és mondta hogy tegyem le a gyógyszert és reggel-délben-este, amikor csak tudok egyek húst. Azóta gyógyszer nélkül vagyok tünetmentes...

1 hét múlva megyek vissza hozzá, további tanácsért, hogy végleg meggyógyuljak és ne csak tünetmentes legyek. Elvileg egy transzmeditációt fog csinálni, hogy szembesítsen, azzal az eseménnyel, ami ezt az egészet elindította.

Kicsit felháborít, hogy 20 év alatt egy orvosnak sem jutott volna eszébe ez az egyszerű megoldás, hogy egyek húst.

2013. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A Wikipédia a ketogén diétáról:


A ketogén diéta olyan magas zsír- és alacsony szénhidráttartalmú diéta, amelyet elsősorban az epilepsziás betegek, elsősorban gyerekek kezelésére fejlesztettek ki. A diéta lényege, hogy a szénhidrátok megvonásával arra kényszeríti a szervezetet, hogy zsírokból fedezze energiaigényét.


Sok hús: a ketogén diéta egyszerűsített változata, úgyhogy lehet benne valami.

2013. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!