Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bőrnek tényleg azért savas...

A bőrnek tényleg azért savas a pH-ja, hogy a baktériumokat megölje?

Figyelt kérdés
És akkor ha kezet mosunk akkor kevésbé leszünk ellenállók? Szerintem ez nem igaz, a barátnőm hallotta kémia órán.
2011. ápr. 22. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen valóban savas a bőr pH-ja, 4,5-5 közötti. A szappan kiszárítja a bőrt, de éppen ezért gyártanak a bőr pH-jával egyező kémhatású szappanokat.
2011. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és igen, azért savas hogy a kórokozókat távol tartsa. " A bőr az elsőszámú védelmi vonalunk. "
2011. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lúgok oldják a fehérjéket a savak meg kicsapják. Ebből látszik hogy a lúg jobban károsítja a bőrt mint a sav.A szervezet a bőr védelmére vajsavat acidum butyricumot termel. Ez az izzadtságszag, a vajsav szaga. Nem öli meg a baktériumokat és gombákat csak a bőrt védi mert "cserzi" a kiszáradás ellen.Sőt a mikroorganizmusok szaporodnak is az izzadságban akkor lesz büdös a szaga.Akinek könnyen lesz izzadságszaga az azért van mert a szervezete túl sok vajsavat termel nem pedig azért mert nem mosakodik.
2011. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) de megtudhatnám hány éves vagy kedves Válaszoló? mert nem szeretném ha valaki velem egykorú mondaná, aki esetleg maga se tudja
2011. ápr. 22. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Én diplomás gyógyszerész vagyok, úgyhogy elhiheted. Amúgy az első voltam. Az utolsó válaszoló is jól írta, csak annyi pontosítás kell, hogy nem a szervezetünk termeli a vajsavat, hanem ez egy anyagcsere terméke a bőrön lévő baktériumoknak. - dr. Nagy Kristóf
2011. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm szépen a válaszokat:) Tök jó hogy gyógyszerész vagy, én nagyon szeretem a kémiát!
2011. ápr. 22. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Én hetvenéves vegyész vagyok.Az valőban igaz hogy a túlzásba vitt mosakodás nem épp egészséges mert a képződött faggyús védőréteget folyton eltávolítja.Ugyanígy nem jó a gyakori fehérneműváltás, (napi többszöri) mert a ruha is bekenődik és ha mindíg száraz ruhát kap a bőr akkor irritációhoz vezet.
2011. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos, a teljes szakmai paletta felvonult úgy látom :)
2011. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hajrá vegyészek :)
2011. ápr. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!