Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1hete fáj a gerincem a derekam...

1hete fáj a gerincem a derekamnál meg zsibbadt a lábam de az elmúlt. Elmentem orvoshoz azt mondta szedjem az általa felírt gyógyszereket /szerinte csak idegbecsípődés/és ha nem múlik el akkor gerincsérv lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pihenjek ezzel a tünettel vagy jobb lenne egy kicsit mozogni? /Mert eléggé be vagyok lustulva/Előfordult már olyan hogy ez a tünet a gyógyszerektől elmúlt?Nagyon félek hogy valami komoly baj lesz.Csak 22 éves vagyok épp babatervezőbe vagyunk de hát így nem merünk belevágni.
2009. márc. 4. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

menj el reumatológushoz és kérj röntgent vagy MR vizsgálatot,az MR jobb,részletesebb,vagy esetleg ultrahangot,így megtudják állapítani hogy pontosan mi az oka,mert az ideg nyomódása ahogy te is írtad somindentől bekövetkezhet.

Ez gyakori nálad vagy csak most először tapasztaltad?van vmi konkrét dolog amit úgyvélsz oknak lehet tekinteni pl:hirtelen hajoltál v hasonlók

Gyógymasszőr vagyok és sok vendégem volt már ilyen tünetekkel .Az hogy mozogj v pihenj,szerintem pihenj és kenegesd derékfájdalomra való gyógykrémekkel.Nagyon jó a rozmaringkrém,meg a jégzselé,mindkettőt rossmanban v tescoban is megtalálod,kb 1000 ft körül van.ha masszőrhöz mész,az is sokat segíthet a környező izmok ellazításában,mert ilyenkor a test özstönösen befeszíti a környező izmokat,hogy rögzítse az ideget,de ezt lazítani kell,hogy vizzsa tudjon állni a helyére.kérdez ha van vmi kérdésed még

2009. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!Most úgy érzem a gyógyszerektől kezd múlni a fájdalom.Megmondom őszintén további orvosi vizsgálatra nem nagyon szeretnék menni ha elmúlik magától.Soha nem volt még velem ilyen ez az első.Szerintem a munkám az oka.Soron dolgozom 8 óra ülő munka egy nem igazán kényelmes széken.Ilyen merev testtartással sehogy nem jó.Sokszor szokott fájni a gerincem munka után de ilyen még nem volt....Én is gondoltam rá hogy talán elkéne menni egy masszőrhöz vagy egy gyógyfürdőbe...
2009. márc. 5. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:

ha esetleg előfordulna a jövőben még,vagy esetleg ,ne adj Isten,ez már rendszeressé válna az említett krémekkel 3 gyógyszerekkel enyhítheted ahogy most is.ha rendszeres lesz,akkor porckopás is szóba jöhet,anyósomnak is az van,bár ő már 55 éves.

üdv:előző válaszoló

2009. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát a melegvizes gyógyfürdőt nem ajánlanám, mert az fokozza a gyulladást, még nagyobb fájdalmaid lesznek, mint eddig. Ezt sajnos tapasztaltam, nekem is gerincsérvem van, és a győri melegvízű strandolás után 1 hónapig alig bírtam még járni is!

Lionlady

2009. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!