Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történne, ha egy férfi...

Mi történne, ha egy férfi fogamzásgátlót szedne hosszú távon?

Figyelt kérdés

most nem olyan poénos válaszokra vagyok kíváncsi, hogy leesik a farka és hasonlók, bár sejtem, hogy azt is ide fogjátok írni :D


megváltozna a hormonháztartása? elnőiesedne egy kicsit? milyen változások állnának be a testében?


2011. ápr. 18. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan nem tudok erre válaszolni, de a férfiak vérében is kimutatható a fogamzásgátló. Mi nők ugyanis ugyebár kipisiljük, majd körforgásként tisztítás után kifolyik a csapból, és ők megisszák.
2011. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első sztorija szép, csak kár hogy ez nem Magyarországon van.

Férfiakra a progeszteron kis mennyiségben nem hat igazán, mert a bennük lévő tesztoszteron elnyomja a hatását. Ha a tesztoszteronszint viszonyt alacsony, és a progeszteron magas, felléphet mindenféle szexuális probléma és testi változások, vagyis a férfi nemi jelleg csökkenése, és hangulati zavarok is.

2011. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hosszú távon hormonzavarhoz vezetne,felborítaná a normál hormonháztartást.Egyébként pont ma olvastam egy könyvemben,hogy a foggátlók bizonyítottan rákot okoznak.Ez durva!
2011. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudományosan – fogalmam sincs. De biztos ne esne le semmije.

Milyen fog. gátlóra gondolsz, arra, amit nők szednek?

A szója is tartalmaz növényi hormont, egyes vizsgálatok ezt okolják a fiatal sportolók hirtelen szívhaláláért (focista összeesik a pályán, és mire odaér a bíró, meghal). Gondolom, hasonló mellékhatás lehetne. Viszont a nőt teherbe tudná ejteni.


Viszont vannak férfi fog.gátlók is, legalábbis kísérleteznek ilyennel, nem tudom, kapni lehet-e már. Ezek nyilván nem női hormonokat tartalmaznak, hanem a spermiumok termelődését akadályozzák, vagyis védenek a terhesség ellen.

Más kérdés, hogy én nem bíznám ezt a férfira, az a biztos, amit ÉN veszek be, és ha elszúrom, én viselem a következményeket. Még ha egyébként bíznék is a páromban, hogy tényleg beszedi, állandóan félnék, hogy egy kimarad és terhes leszek.

Csak akkor választanám ezt a módszert, ha én magam nem szedhetnék tabit.

2011. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

*a foggátlók bizonyítottan rákot okoznak


Maradjunk annyiban, hogy "okozHATnak". Nagy különbség. Ha okoznának, minden második nő rákban halna meg.

Egyébként meg a fog.gátlók bizonyos rákfajták kialakulásának valószínűségét még csökkentik is. Ezt nem írta a könyved?

2011. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok: Mert tudod, hogy mit iszol? Mi van valójában a csapvízben? Végül is mindegy is sehol senkinek nem esett még le semmije tőle.
2011. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak férfi fogamzásgátlót szednének, nem nőit.

Hogy mi történne, arra akkor lehet válaszolni, ha sokan szedik, és eltelt jó pár év, és elkezdtek felnőni a szedést abbahagyó férfiak gyerekei.

2011. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
OkozHATnak,elnézést kérek a pontatlanságomért.A fogamzásgátlók csak okozhatják a rákot.De az okozott rák csak hosszú évek múlva fog megmutatkozni,akkor,amikor már a feledés homályába veszett a tabletta emléke is.Én is szedtem,nekem is új az infó,de ha okosan gondolkodunk nem meglepő:A hormonkezelések(egyéb területeken)is a rák kockázatával járnak.Ezt beírhatnák a betegtájékoztatóba azért.
2011. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi.

igen, hallottam már valami férfiaknak szóló fog.gátlóról is, de én most a nőire gondoltam.

2011. ápr. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!