Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hisz a BMI-nek? Én nem igazán.

Ki hisz a BMI-nek? Én nem igazán.

Figyelt kérdés
Csak testmagasság és súly alapján mér. De mi van azokkal, akiknek vékonyabbak, könnyebbek a csontjai? Nekem 16,4 a testtömegindexem, tehát kórosan sovány vagyok. Igen, tényleg vékony vagyok, de azt azért nem mondanám, hogy kórosan sovány. Vékonyak a csontjaim és nem tudok hízni. De azért alultáplált nem vagyok...Nem értem.
2009. márc. 3. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

ez egy lazább

[link]

de ez alapján is az vagy :)

de amúgy másiknak én se hiszek mert én a testefelépitésem miatt nem lehetnék 50 kilo sosem..

2009. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többé kevésbé hihető,de senki nem veszi figyelembe,hogy 18éves kor alatt nem müködik.Amúgy én is kórosan sovány vagyok a számitások alapján.Tényleg az vagyok.
2009. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, tudom, hogy 18 alatt nem működik, de én találtam egy ilyet: [link]


Amúgy 16/L vagyok.

2009. márc. 3. 18:04
 4/7 anonim válasza:
Kábé ugyanennyi a testtömegindexem, 165 / 45 kg , de nagyjából jól érzem magam a bőrömben. Vékony csontozatod van, örülj neki. Nem mindegy, hogy a felépítésed miatt van ilyen súlyod, vagy tán anorexiás vagy (én csaknem azzá váltam, szörnyű volt, de észhez tértem).Ha nem vagy alultáplált, és rendesen eszel, érezd jól magad a bőrödben. Esetleg sportolj, az növeli a testsúlyodat, és még formál is.
2009. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Úgy ahogy már én is megbékéltem vele, de azért nyáron nem igazán szeretek szoknyában, bikiniben mászkálni. Amióta nem piszkálnak vele azóta jobb. Az általános iskola szörnyű volt. Most már nem szól be senki, úgyhogy sikerült összeszednem magam. Csak a védőnői vizsgálatok rosszak, mert olyankor mégis csak az kerül a nevem mellé, hogy kórosan sovány. Úgy hangzik, mint ha beteg lennék, vagy mi...

2009. márc. 3. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én fel vagyok háborodva a BMI miatt xd 17 vagyok 169cm 51kg. Szeptemberben leszek 18 szóval 18 életévvel számoltam, mert ahogy ismerem magam max. fél kilót hízok addig :D És azt írja, hogy KÓROSAN SOVÁNY! Meg hogy nem e anorexiás?! Meg hogy 62kg lenne nekem az ideális. Normális ez? Elismerem, hogy 2 kilóval lehetnék több, de még úgy is kórosan sovány lennék neki. Sokan irigylik az alakom, én is megvagyok vele elégedve, az a 2 kiló idővel rámrakódik. Szóval szerintem ez a BMI egy hülyesség.
2010. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Á rokonlélek. :)

Ez a bajom nekem is vele. Hogy sok mindent nem vesz figyelembe. Hát én sem vagyok anorexiás elhiheted.

Meg alultáplált sem. Na de mindegy.

2010. ápr. 20. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!