Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetett ez a rémes...

Mitől lehetett ez a rémes fájdalom? Ma szörnyem begörcsölt a lábam.

Figyelt kérdés
Ma reggel fekszem az ágyamban (még nem volt kedvem kimenni készülődni) és egyszer szörnyem begörcsölt a lábam ( hátul a térdhajlat alatt), bekeményedett az izom és szörnyen fájt (ilyen erős fájdalmat még életben nem éreztem!!!) Pedig nem is volt elzsibbadval meg semmi hogy attól lett volna, és egész nap mikor mászkálok érzem hogy fáj (pedig már messze nem annyira mint akkor abban a max 1 percben amíg tartott). Volt már valakivel ilyen, ez mitől van??
2009. márc. 3. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi csak begörcsölt a vádlid. Nekem éjszaka szokott lenni, legszívesebben üvöltenék annyira fáj. NEkem azt mondták, szedjek Magne b6-t vagy ilyesmit. MErt magnéziumhiány miatt van általában. Nekem szokott ilyen csinálni a talpam is, borzasztó kibírhatatlan. Utána egész nap fáj::(
2009. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Begörcsölt a vádlid. Nekem is volt ilyen már. Kalciumot érdemes inni. Ez általában terhesség alatt szokott lenni. Érdemes ilyenkor maszírozni a begörcsölt részt, bármennyire fájdalmas is, mert jobb mint tétlenül várni mikor múlik már el. Jobbulást!
2009. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De lehetséges, hogy ennyire? Szokott máskor is begörcsölni (talpam nekem is néha...), de ennyire soha!
2009. márc. 3. 13:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd, akkor iszok én is kalciumot mert ez kibirhatatlanul fáj, és elég kellemetlen lett volna ha nem otthol történik hanem utcán mondjuk :D
2009. márc. 3. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. márc. 3. 13:42
 6/7 anonim válasza:

Szija! Nekem állandóan, pedig vedelem a tejet. Bár úgy tűnik, ez örökletes nálunk. Szóval mikor fekszel, és arra ébredsz fel, hogy görcsöl, kezd el kinyomni a sarkadat, esetleg körözz a lábaddal, ez segíthet kioldani. Utána masszírozni kell még és lehet, hogy fog fájni, de talán így nem annyira. Mert ha lábujjaid előrébb vannak, mint a sarkad, úgy épp ott is van a csomó, de ha kinyomod a sarkad, azzal oldassz rajta. Remélem, segíthettem ;)

Nálunk öt emberből egyedül a legkisebb nem élte még át :)

2009. ápr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is iszom rengeteg tejet, de velem is ez van.

Más nem marad, mint szedni a Magne B6-ot.

Akkor szokott begörcsölni, mikor erősen ráfeszítek pl. combra, vagy valahova.

Ilyenkor azt kell csinálni, például ha a lábfejjel történik, hogy szépen lassan vissza húzod az eredeti állapotába.

Nekem be szokott jönni.:)

2010. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!