Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be van nőve a körmöm? (kép)

Be van nőve a körmöm? (kép)

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 22. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, de gusztustalan!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Be,de nagyon durván.
2011. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sürgősen menj el pedikűröshöz. Ezt nem fogod tudni otthon megcsinálni.
2011. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha fáj és piros, gyulladt, akkor igen! Ez esetbe vágd ki, ollóval nyiss utat a gennynek, nyomd ki - akármennyire fáj is, és vegyél Tetran kenőcsöt, kenegesd vele 3 legalább egy nap, míg helyrejön. Lehet, hogy még egyszer utat kell nyitnod a gennynek. A képet nem tudtam megnézni, de a leírtak alapján ezt javaslom.
2011. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19:27 vagyok. Nagyanyámtól tanultam, de mindig bejött. Ha kell, paradicsomot tegyél rá, pzs, nylonzacskóval dunsztkötés - segíteni fog.
2011. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a te körmöd?

Nem nincs benőve, nem is körömgömba, de a bőr gombás és a látható bőrpiszkálás miatt az a sárga egy nagyon csúnyán felülfertőződött gennyes valami.

Ha tényleg a tied, akkor bőrgyógyászat a megoldáshoz vezető út.

2011. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezzel már orvoshoz kéne menni, nem pedikűröshöz. Miért hagytad eddig fajulni a helyzetet?
2011. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne házi praktikákkal próbálkozz, ne is pedikűröshöz menj, hanem a bőrgyógyászatra. De ne halogasd, mert elég csúnya, és gondolom, fájdalmas is.
2011. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem gomba, nem fertőzés, ez bizony körömbenövés, ami tetézve van azzal, hogy vadhús nőtt rá. Ez tuti, mert nekem is volt és pont így nézett ki. Orvos, amilyen hamar tudsz, a következő eshetőségek egyikét fogja veled tenni:

1. Az egész körmödet leveszi. Ettől ne ijedj meg nagyon, kellemetlen, meg ha kimegy az érzéstelenítő, akkor fájdalmas, de pár nap múlva jobb lesz és idővel a körmöd is visszanő.

2. Nem az egész körmödet veszi le, csak a felét, a problémás oldalon, vagy egy vékonyabb csíkot a beteg oldalon. Nekem ez utóbbit csinálta a doki, mégpedig úgy, hogy abban a csíkban a köröm gyökerét is "kiműtötte", hogy ott többet ne is nőjön köröm, ennek következtében a körmöm kicsit keskenyebb lett, viszont eltűnt a körömágyam, így a későbbiekben nem tud többet benőni a körmöm (legalábbis az a körmöm, azon az oldalon.)

Lehet, hogy mindkét verzió kicsit ijesztő, de ahogy ez kinéz, biztos, hogy régóta szenvedsz vele és van egy rossz hírem: magától ez nem fog elmúlni, otthoni kezeléssel ideig-óráig lesz csak jobb, aztán újra és újra ilyen csúnya lesz. Ez is tapasztalat és az orvos is mondta.

Tehát irány a doki, pár nap kellemetlenség, de aztán végre rendbejössz!

2011. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pedikűrös vagyok,de hozzá nem érnék ehhez.A pedikűrös ápol,szépít,de nem gyógyit.Azt az orvos végzi!
2011. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!