Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már a mai napig...

Mit tegyek ha már a mai napig annyira elfajult a dolog, hogy ha hozzáérek az ajtókilincshez, vagy a szőnyeghez, azonnal ugy érzem, hogy kezet kell mosni? Kézmosási mániám van?

Figyelt kérdés

Másik probléma meg az, hogy ha valakivel kezet fogok, akkor köszönés helyett mindig arra gondolok, hogy megfogott egy koszos dolgot és ugy fogott velem kezet..

Nemtudom mitévő legyek!!


2009. febr. 22. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jól látod, ez úgy tűnik, valami szorongás-féle. jó hír az, hogy felismerted magadban elég korán. valószínűleg el kéne menned egy pszichológushoz, aki kikezelne ebből, mielőtt élni se hagy a tisztasági kényszer.


(volt egy ismerősöm, akinél egészen hatalmas kényszer fejlődött ki. nyolc szappannal mosott kezet, határozott sorrendben, naponta tizenötször. tíz domestosos flakon volt a kád mellett, naponta 4 alkalommal fertőtlenítette a kádat. ne akarj idáig eljutni.)

2009. febr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
uhhuuu :S az nemlenne jó.. köszi a választ :) igyekszem mihamarabb elmenni
2009. febr. 22. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy kényszerbetegség és érdemes vele pszichológushoz fordulni mielőtt elhatalmasodik rajtad. Borzasztóan el tud hatalmasodni ez a probléma és az egész életedet tönkreteheti anélkül, hogy te már akkor bármit is befolyásolni tudnál. A neten egy csomó oldal foglalkozik vele, csak keress rá, hogy "kényszerbetegség" és "kézmosási kényszer". Hány éves vagy egyébként? Én ismertem olyat, akinek ugyanaz volt a gondja, mint neked, de ki tudta nőni, mikor elkerült otthonról, mert annyira le volt kötve az egyetemen illetve annyi emberrel találkozott, hogy nem volt ideje ezen gondolkodni. De tudomásom szerint, legtöbb esetben az emberek ettől csak segítséggel tudnak megszabadulni, ha nagy mértékű. A Spektrumon pár éve volt is róla egy dokumentumfilm. Ha meg tudod szerezni, szerintem sok infót tudhatsz meg belőle. Én pszichológushoz fordulnék a helyedben. Csodákra képesek ilyen esetekben.
2009. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amugy 16 éves
2009. febr. 26. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:

huha, most gondold el ha még meg is ujjazna

:-)

2010. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!