Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kiveszik a garatmandulámat,...

Ha kiveszik a garatmandulámat, változik az énekhangom? (szoprán vagyok)

Figyelt kérdés
Felmerült, hogy megműtik a mandulám, de én nem nagyon szeretném, főleg, mert féltem a hangom.
2011. márc. 13. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyerekeknél csomószor még magasabb lesz a hang. Hány éves vagy? :) Van, akinél semmi nem történik. Nekem előző magánének-tanárom mondta, hogy jó lenne a hangom szempontjából kivetetni. Több lesz a hely a torkodban, énektechnikailag pozitív dolog lehet. Másik tanárom szerint nem biztos, hogy változna, de valsz. jót tenne inkább, mint rosszat.

Egészségügyi szempontból meg... Ha nagyon csúnya, vagy folyton begyullad, netán elkezdtek elhalni benne részek... Akkor nincs választás, ki kell vetetni. Ha viszont nem muszáj, jobb, ha megmarad. Nekem a mandulám felfog minden bacit, sosem ment még a tüdőmre, gyomromra (van ismerősöm, akinek mióta kivették, folyton minden kis megfázás a gyomrára megy).


Ja és a manduláid méretétől is függ. Nekem doki szerint "csökevényesek", és csak akkor vetessem ki, ha "üszkösödnének", ahogy ő mondta. :)


Felnőtt korban amúgy macerásabb az egész műtét, de az idő előrehaladtával csak egyre inkább. Ha sok bajod van vele, mihamarabb jó lehet kivetetni.

2011. márc. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, egyébként évente 2-3x gyullad be a mandulám, de tüszősen csak ritkán.. elég nagyok amúgy. :/ Nem tudom mi legyen, mert a gégész azt mondta ki kéne venni.. de félek, hogy valami baja lesz a hangomnak, mondjuk bemélyül vagy akármi.. meghát utána elvileg 1 hónapig nem szabad énekelni.:(
2011. márc. 13. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nosza, beszélj azzal a gégésszel, mondd el neki, mitől félsz, és kérdezd ki mindenről, amit tudni szeretnél. Hátha a Te egyéni esetedre is tud valamit mondani, hogy szerinte mi lenne a hangoddal. És azt is kérdezd meg, mi történik, ha nem veszik ki. Ha pl. azt mondja, hogy pár év múlva muszáj lenne, akkor jobb minél hamarabb, hidd el.
2011. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!