Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Füldugulás és nátha? Egyik...

Füldugulás és nátha? Egyik elmúlik, akkor a másik is?

Figyelt kérdés
3 hete lázzal kezdődött az influenzám, voltam dokinál, írt ki antibiotikumot. Jobban lettem, de teljesen benáthásodtam, köhögök...stb. 1 hete elkezdett fájni bal felén az állkapcsom a fülem tövében, nem is tudok ásítani. Először azt hittem, hogy a bölcsességfogam nő, de nem. Pár napja már a fülem is be van dugulva,és ha teljesen csendben vagyok, ahol semmi zaj nincs, akkor érzem, mintha egy kicsit zúgna. Tompán hallok vele, és reggelente ha felkelek, akkor rosszabb. Lehet, hogy ez a náthával együtt elmúlna? Milyen házi praktikával segíthetnék?
2011. febr. 28. 08:27
 1/3 poiu ***** válasza:
Jó orvos síma influenzára nem ír antibiotikumot, valószínűleg bakteriális fertőzésed volt, elsődlegesen, vagy másodlagosan az influenzád tetejébe. Ha befogod az orrod és óvatosan fújsz, érzed, hogy mozog a dobhártyád? Ettől "kidugul" kicsit?
2011. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem jó orvos....nalunk ha már valakinek láza van, akkor rogton antibiotikum....egész csalad azt kapott.Nem akar sehogy sem kidugulni az fulem, ha fújom az orrom, akkor olyan mintha recsegne a fulem, de akkor sem dugul ki. Egész család ezt panaszkodja, hogy be van dugulva a fule, de nem hiszem el, hogy ennyire, mint nekem...hallok amugy rendesen, de mégis annyira zavaró, hogy érzem a fulemben azt a tompasagot.
2011. febr. 28. 10:41
 3/3 poiu ***** válasza:

Náthával gyakran együtt jár. Ezen a lapon nézd meg, amit az Az Eustach-kürt (fülkürt) elzáródásásról a ír a doki:

[link]


Próbálj meg inhalálni: vizet forralsz egy nagy fazékban (mehet bele kamilla tea), leveszed a gázról, asztalra teszed, türölköző a fejedre és óvatosan, lassan hajolj a forró víz fölé. Ne égessen! Terítsd a törülközőt a fazékra, és ebben a mini-szaunában lélegezzél nagyokat az orrodon keresztül. Szokott segíteni.

2011. márc. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!