Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik erősebb nyugtató, a...

Melyik erősebb nyugtató, a Rivortil vagy a Xanax?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hány miligramos.
2009. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha mindegyikből 1 Mg-ot veszünk.
2009. febr. 14. 13:44
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

A Rivotril nem nyugtató,hanem pszihogyógyszer. Epilepsziában,szorongásban,pánikbetegségben adják.

Szerintem ne szokj rá!!

2009. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem mindenképpen szakorvossal konzultálj ezügyben! De ha csak kíváncsi vagy, szerintem a Rivotril erősebb. Nem saját tapasztalatból mondom, hanem két ismerősömtől.
2009. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Saját tapasztalatom szerint a Rivotril erősebb, én azt szedem. A Xanax csak pillanatnyilag használt...
2009. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem, mindenkire máshogy hatnak a gyógyszerek, anyukám simán elalszik egy Xanax-tól, míg én még igazi altatótól sem tudok elaludni. Ki kell próbálni, melyik hogyan hat.
2009. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
a 13.56-os vagyok.Elmondom mégegyszer!!! A Rivotril nem nyugtató.Írd be a keresőbe a nevét és olvasd el.
2009. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
a Rivotril is nyugtató, mint a Xanax, csak ezekre a fajta gyógyszerekre már nem ezt a kifejezést használják. Szorongásoldóknak (anxiolitikumoknak) nevezik, és pszichotrop gyógyszereknek tekintendők, mint ahogy az altatók is. De vigyázat, nem keverendő össze az antipszichotikumokkal! Elvileg a Rivotril és Xanax hasonlóak, bár más a hatóanyaguk, de a Rivotril általában határozottabban hat (bár ez tényleg egyéni érzékenység kérdése). Szorongás mellett pánikbetegségben is adják, hisz az is egyfajta felfokozott szorongásos állapot, és depresszióban kiegészítő gyógyszerként. Ellenben, ha javasolhatom, egyiket se szedd, kivéve orvosi utasításra, mert függőséget okozhat, és aztán képtelen leszel leállni róla!
2009. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 14. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
szia szerintem xanax erosebb
2009. márc. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!