Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros a fülhallgató használata?

Káros a fülhallgató használata?

Figyelt kérdés
2007. jún. 4. 13:20
 1/4 anonim válasza:
100%

Nagyon maximum 45 perc/nap! Persze ez vonatkozik az egyéb nagyon hangos zenére is!

Ezt tanultuk anno biológián! A fülben kis bolyhok vannak, ezek a hangos zene hatására mozognak, és gondolom én kihallnak előbb-utóbb a sok mozgástól!

Na, ez így leírva elég hülyén néz ki, de valami hasonló volt a dolog lényege! Annak idején én is sokat hallgattam fülhallgatót, és ennek hallatán kicsit visszacsippantottam!

2007. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
82%
Én azt olvastam, hogy egy órán át tartó fülhallgató viselés a fülben tanyázó baktériumok számát a hétszeresére növeli.
2008. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre is azt mondják, hogy mindent ésszel kell használni (ha pedig valaki nem használja ésszel, az magára vessen).

Tehát:

- ne viseld tartósan

- ha fáj a füled, tarts egy kis szünetet (telemarketing esetén ha fülest használnak - használnak!!! -, akkor ez azért is fontos, mert munka közben nem szabad levenni, nem véletlenül szabályozzák a szüneteket, ahol meg nem szabályozzák, vagy nem tartják be, ott a munkáltató nem normális)

- ne hallgasd túlságosan hangosan, amit hallgatsz vele, erre vannak a hangszabályozó eszközök, vagy manuálisan kívül (sok ilyen van már), vagy számítógépben is, le lehet venni

- az se mindegy, milyet használsz, van olyan, ami bemegy a fülbe, és beakasztod, ezekből is 2 típus van, egyiket csak behelyezed a fülbe, másikat pedig a fülre kívülről ráakasztod (van egy ilyenem itthon), és van a régebbi típusú hagyományos, amit nem helyezel a füledbe, csak kívülről illeszkedik a fülhöz, jellemzően a headset-ek ilyenek, ha választhatsz, tapasztald ki, melyik neked a legkényelmesebb

- és mindenképp érdemes tisztán tartani, illetve bizonyos időközönként cserélni, egyrészt, mivel műszaki cikk, idővel "elfárad", másrészt pedig olyan, mint egy fogkefe, csak ez a füled higiéniájával találkozik


Ha ésszel használod, nagy bajod nem lehet. Ha munkáltató használtat ilyet ésszerűtlenül, akkor pedig be lehet jelenteni munkavédelmi szabályok megsértéséért.

Káros hatás csak abból következik, ha nem tartod be a "szabályokat", és nem használod ésszel.

Sokakon látok fülest a városban, és nem szoktam mindegyikükét hallani, na, akiét nem szoktam hallani, az ő füle nem emiatt megy majd tönkre, akiét hallani szoktam, nekik részvétem.

2008. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem badarság. Arról van szó,hogy nekem még műtve is volt gyerekkoromban a fülem,szóval akkor extrán kéne hogy igaz legyen rám. De régóta is hallgatok átlagnál hangosabban zenét, már hosszú évek óta, intraaurális fülest/eza fülbe dugós mélyen féle/ azzal is már vagy 4 év óta,és egyszerüen nincs semmi romlás. Hogy honnat tudom? Onnat hogy mindig odafigyelek a hangerőszabályzón hogy hanyas fokra van beállítva,és azóta is ugyanugy élvezem a zenét,nem kell évről évre fentebb hangosítani. Tehát én nem tapasztaltam hallás károsodást. Viszont bár az átlagnál hangosabban hallgatom a zenét,de azt a küszöböt nem lépem át,amikortol már akár kicsit is "fájna" a zene a fülemnek,amikor már kellemetlennek érezném. Ilyen esetben viszont nem kizárt a hallás károsodás. De erre meg az az elméletem,hogy az emberi szervezet alkalmazkodik a környezeti hatásokhoz,tehát ha nagyon hangosan hallgatok egy zenét,akkor a közép foknál még halkabbnak tünik ezután.De ha utána nagyon leveszem,és a szinte sustorgásra áll rá a fülem,akkor a közép szinten ujra élvezhetővé válik. Tehát attól függ mire áll rá a fül. Ha állandó túl hangos zenére áll rá,akkor nyilván a hallkabbhoz lassabban áll vissza. Szerintem pont olyan ez,mint a látásnál a sötét/ világosra való átállás.
2010. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!