Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez milyen hátfájás, és mitől...

Ez milyen hátfájás, és mitől lehet?

Figyelt kérdés

Másodjára jött ki most, kb. 3 nappal ezelőtt.

Hosszában fáj a hátam, leginkább derék és csípőtájon, de gyakran érzem, hogy egészen a nyakamig felér a fájdalom. Napközben még elviselhető, de estére gyakran annyira kijön, hogy nem tudok felállni, mozogni, leülni a vécére, felállni a vécéről, ülni se nagyon, leginkább csak háton feküdni vagyok képes.


Ilyenkor iszonyú kínt jelent kimenni pisilni is - tegnap összeestem a fürdőszobában, annyira elviselhetetlen lett már a fájdalom, és az ágyig vezető út hátralévő részét négykézláb és pókjárásban, valamint parkettán való hátonúszásban tettem meg.


Gyanús, hogy meg voltam fázva a múltkor is, mikor kijött, és most is köhögős időszak végén jött ki. Viszont ha beveszek egy mydeton nevű izomlazítót, akkor elmúlik, legalábbis mikor kipróbáltam, elmúlt. Lehet, hogy csak véletlen?

Egyelőre nem tudok eljutni orvoshoz, de ahogy lehet, megyek. Van valakinek tapasztalata, vagy benyomása arról, hogy ez milyen betegség tünete lehet?


Vajon inkább izombetegség, vagy a tüdőmmel lehet valami?

Régebben is derékfájós voltam. Viszont ez most frankón mozgásképtelenné tesz, és nagyon aggaszt a helyzet.


2009. febr. 12. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez mozgásszervi betegség. Kezelése egyrészt izomlazítókkal, másrészt ú.n. non-steroid gyulladás csökkentőkkel szokásos.Házilag a lapos egyenes és kemény fekhely jó. Természetesen vannak reumatológián é s fizikoterápián elérhető módszerek, ezek a különböző gyógyszerek elektromos bevitele (Ú.N. iontoforézis), massage, iszappakolás, gyógytornastb., stb. Az Algopyrin, és az Aspirin is fájdalom, és lázcsill. hatása mellett antireumatikus hatású is.
2009. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ. akkor ez ezek szerint reuma?
2009. febr. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!