Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném a vérnyomásom?

Hogyan növelhetném a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Néhány hete nagyon szédülök, sokszor 7-8 óra alvás ellenére is fáradt vagyok. A doki szerint alacsony a vérnyomásom, most vérnyomásnaplót kell vezetnem.

Kértem az orvost, hogy írjon fel valami gyógyszert, mert nem bírom az állandó szédülést, de nem írt semmit, annyit mondott, igyak kávét, majd ha a napló végére értünk, azaz másfél hónap múlva esetleg felír valamit.

Szerintem ez egyáltalán nem korrekt tőle, hiszen napi 4 kávéval is csak 100/60 a vérnyomásom.

Mit tehetnék itthon házilag, hogy jobban legyek?

(Van aki sportot ajánlott, de annyira szédülök, hogy erre nincs sok lehetőség, ráadásul a sport csak ideig óráig megoldás, amíg a szervezet mozgásban van...)


2011. febr. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sport hosszú távú megoldás, nem alkalmi, úgyhogy biztos, hogy nem árt, ha elkezded. A hideg levegőn való séta is nagyon jó. Az erős fekete teák is emelik a vérnyomást. Ne cigizz, az csökkenti. Vegyél három mély levegőt, és koncenrtálj arra, hogy rendeződjön a vérnyomásod.
2011. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
térj át másfajta kávéra, vagy valahogy idd máshogy. Amit most iszol, azt már annyira megszokhatta a szervezeted, hogy nem reagál rá.
2011. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
sőt, most jut eszembe, hogy a kávé csak miután megiszod, akkor emeli a vérnyomást, később viszont tartósan alacsonyan tartja. Jobban járnál, ha nem kávéznál.
2011. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

nekem az energiaital használ

plussz néha koffeintabletta


de erőltesd meg magad,szaladj 2 kört,az is megemeli...

2011. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Becsüld meg az orvosodat, hogy nem ír fel Neked gyógyszert, hanem csak kávét javasol!! Jobban szeretnél egész életedben gyógyszeren élni?


Szedj vitaminkészítményeket! Nekem a Lenkei vált be, de van sok másik is, a lényeg, hogy szedj étrend kiegészítőket és ne gyógyszert! Olvasd el a Cenzúrázott egészség című könyvet vagy Mentőőv beteg emberek számára. Mindkettő Dr. Lenkei Gábor írta. Sokat meg fogsz belőle érteni. De könyvtárból is megszerezheted elolvasásra.

2011. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Eleget iszol egy nap? Igyál nagyon sok folyadékot: hígabb lesz tőle a vér, gyorsabb az áramlása, így nem annyira alacsony a vérnyomás már!!!
2011. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

inkább örülj neki, hogy ilyen orvosod van, hogy nem töm feleslegesen gyógyszerrel.

nagyon nem tesz jót, főleg hosszútávon.


a sport pedig igenis képes normalizálni, nemcsak akkor, ha épp edzel. csak csináld minél többször, de min. 3x egy héten, és ne csak fél óra lötyögés legyen.

2011. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ajánlom a barátomat... na jó, csak viccelek.


Igyál kávét, esetleg egy kis kólát, vagy energiaitalt, ezek is emelik a vérnyomást. Lehet, hogy megúszhatod gyógyszer nélkül, még azért adj ennek is egy esélyt.

2011. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!