Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyakori vizelés, és inger...

A gyakori vizelés, és inger lehet lelki eredtetű?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, és időnként jelentkezik nálam ez. Tavaj márciusban is ez volt, és nem találtak semmit, ahogy jött, úgy el is múlt. Sok helyen írják, hogy a stressz, a sorongás is hozzájárulhat, és hát én sajnos lelileg elég labilis vagyok. sok helyen hallani, hogy a hólyagban, mint gyűjtőtartályban várják a vese által kiválasztott salakanyagok, hogy elhagyhassák a testet. adott érzelmi állapot vagy pszichés nyomás is kialakíthat vizelési ingert. A fokozott stressz mindig arra késztet, hogy ellazuljunk, elengedjük magunkat. Ha ez lelki-tudati síkon nem sikerül, akkor a test kénytelen megtenni – konkrétan a húgyhólyag, amelyben ilyenkor fokozott vizelési inger keletkezik.

Lehet erről szó, gyakran úgy érzem holyan olyan idegs-nyugtalan a hólyagom ( nem tudom jobban megfogalmazni ) és mintha ez okozná az állandó vizelést ...


Segítségetek kérlek, mert lelkileg már teljessen tönkremegyek ....


2011. febr. 13. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
igen ,valoszinu a stressz okozza. en depressios vagyo mar 10 eve szedem a gyogyszeremet es naponta minimum 10-szer megyek pisilni es,ejjel 2-szer. de ha ki vagyok borulva valamitol akar 5-szor azaz 1-2 orankent is felebredek ejjel.nyugi!!hozza lehet szokni es vannak sokkal sulyosabb betegsegek is ,amiket nem lehet kezelni. erezd magad szerencsesnek hogy csak ez a baj. probalj pozitivan gondolkoni. en is ezt teszem es nem okoz lelki gondot a depi betegsegem! fel a fejjelll!!oke?
2011. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elozo vagyok. az nem jelenti hogy te depressios vagy,de lehet hogy hajlamod van ra! poziti gondolkodas segiteni fog a pisilesi problemadon is!
2011. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, írtam privátban ha nem porbléma :-S
2011. febr. 13. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!