Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már párnapja elég magas a...

Delavega kérdése:

Már párnapja elég magas a lázam,37,5-től 39ig ingadozik gyógyszert szedek, de úgy látom hogy nem nagyon hat, miez?

Figyelt kérdés
Aludni nem tudok, köhögök, szédülök, nincs semmi erőm semmihez, rég voltam már ilyen beteg, ez valami komolyabb influenza? ha lefekszek köhögnöm kel., a válaszokat elöre is köszönöm
2011. febr. 9. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el orvoshoz és ö megmondja, hisz ö az aki ért hozzá!


Az influenzás tünetek kezelése


Az influenza hirtelen kezdődik, legtöbbször 39-41 fokos lázzal, erős torok- és fejfájással, ízületi- és végtagfájdalommal, valamint általános gyengeséggel. A "náthás" tünetek, például az orrfolyás, az orrdugulás vagy a hörghurut más vírusfertőzésre utalnak és nem jellemzőek az influenzára. A betegség gyorsan, általában 5-10 nap alatt lezajlik, azonban a gyengeség, a fáradékonyság és a mérsékelten száraz köhögés ennél tovább is fennmaradhat. Már az influenza gyanúja esetén is érdemes orvoshoz fordulni, hiszen a későbbi szövődmények rendkívül komolyak lehetnek, az idősebb embereknél pedig akár az életet is veszélyeztethetik.


A szövődménymentes influenza kezelése tüneti. Ez főként ágynyugalmat és lázcsillapítást jelent, megfelelő folyadékpótlással. A magas lázat feltétlenül csökkenteni kell, mert még rövid ideig tartó magas láz esetén is súlyosan károsodhatnak belső szerveink. A lázcsillapítás egyik hagyományosan bevált módja a hidegvizes borogatás vagy a hideg fürdő, de a korszerű lázcsillapító gyógyszerek általában hatékonyabbak és biztonságosabbak. Az antibiotikumok a vírusok ellen hatástalanok, így ezekkel csak a különféle szövődmények fellépésekor javasolt kiegészíteni a kezelést (részletesebben: Gyorsteszttel is elkerülhető lenne az antibiotikumok felesleges alkalmazása).


Kórházi elhelyezés a beteg állapotától függően, főként súlyos esetben indokolt. Az influenza oki kezelésére, a láz és egyéb tünetek enyhítésére az úgynevezett neuraminidáz-gátlók alkalmasak, a betegség első 48 órájában. Ezek a gyógyszerek a vírusok sejtből való kiszabadulásában szerepet játszó, neuraminidáz nevű felszíni antigént bénítják, így a termelődő vírusok képtelenek más sejteket megfertőzni. Az antivirális kezelés főként azon betegeknek segíthet, akik valamilyen okból nem kaphatnak védőoltást (ilyen kizáró ok lehet például az ismert tojásfehérje-érzékenység, az immunrendszert jelentősen gyengítő betegség vagy kezelés, illetve az akut lázas állapot).


Az influenza szövődményei


A halálesetek túlnyomó többségéért felelős szövődmények főként a legyengült védekezőképességű embereket, csecsemőket, terheseket, időseket és a krónikus betegségekben szenvedőket fenyegetik. Az influenzavírus által gyengített immunrendszert kihasználó baktériumok felülfertőzhetik a légzőszervet, így középfül-, arcüreg-, légcső-, hörgő- vagy tüdőgyulladást okozhatnak. A nem légzőszervi szövődmények (agyhártya-, agyvelő- vagy szívizomgyulladás) ritkábban, a lábadozási időszakban alakulnak ki. A májelégtelenséggel és agyvelőgyulladással járó Reye-szindróma főként gyermeknél jelentkezik, a betegség halálozási aránya 25-40% között változik. Kialakulásában az aszpirinnak tulajdonítanak jelentőséget, így a 16 évnél fiatalabb influenzás betegek kezelése során az aszpirin adása kerülendő. Ha az influenzafertőzést követően a fent említett szövődmények bármelyikét tapasztalnánk magunkon vagy gyermekünkön, azonnal forduljunk orvoshoz.

Általános védekezés az influenza ellen


Az általános védekezés legfontosabb elemei a téli időszakban a réteges ruházat, meleg lábbeli, sapka, sál és kesztyű viselete. Fontos az immunrendszer erősítése és megfelelő szinten tartása helyes táplálkozással, vagyis elegendő vitamin és fehérje bevitelével. Kerülni kell a zsúfolt, zárt tereket, ahol nagyobb a fertőzés átadásának valószínűsége. Az influenza cseppfertőzéssel terjed: az influenzás beteg köhögéssel és tüsszentéssel néhány méteres körzetben már a fertőzéshez elegendő mennyiségű vírust ürít, bár ezek a külső környezetben hamar elpusztulnak. Emiatt nem szükséges fertőtleníteni a levegőt vagy a belső felületeket, a csíraszám csökkentéséhez elegendő a rendszeres szellőztetés is.

2011. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni, hogy mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

Egyél sok sok c-vitamint!!!!!!!!!!!

2011. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
wow köszönöm az infót! amúgy tegnap éjszakától folyamatosan csökkent a lázam, a nátha, és a köhögés még meg maradt, hangom sincs,
2011. febr. 11. 07:02
 4/4 A kérdező kommentje:
és az is normális hogy a szám belül., nyelvem sebes?
2011. febr. 11. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!