Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek kevés ez a vérnyom...

Szerintetek kevés ez a vérnyomás ebben az életkorban?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 74 kg és 194 cm

megmértem saját kezüleg a vérnyomásom a nyakamnál és 81- et számoltam 60 mp alatt , anyám szerint ez kevés, mostanában nagyon fáj a fejem ezért mértem meg

szerintetek is kevés?

és lehet hogy ettöl fáj a fejem?


2011. febr. 5. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
ez csak a pulzusod.
2011. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a vérnyomásod nem mérhetted a nyakadnál, mert akkor megfojtod magad, az a pulzusod volt amit mértél és normális 16 évesen a 81
2011. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor pulzus, de nem tudhatok mindent na :)

amugy a válaszokat köszi

2011. febr. 5. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
A fejfájás valószínűleg kisugárzó fájdalom, ami a gerincedből indul. Magas vagy, valószínűleg rossz a tartásod is, ez sugárzik ki. Én is ezzel küzdök.
2011. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a vérnyomásodat mérted meg, hanem a pulzusodat. Másodsorban, fontos, hogy sportolás után, vagy nyugalmi állapotban mérted-e meg.

Ha sportolsz, akkor egyébként is nyugalmi állapotban alacsonyabb a pulzusod, mint másnak, mert így pihen a szív. Szerintem egyébként normális még a pulzusod, a 70-80 érték ideális.

2011. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fejfajas is a legtobb fajdalomhoz hasonloan nem az igazi baj, ez csupan a szervezetben valamilyen rendellenessegnek a tunete.

Egy sima fejfajas miatt meg nem kell aggodni, azokra kell odafigyelni, melyek rendszeresen jelentkeznek, tobb napon at tartanak, s de ekkor mar arra is odakell figyelni, hogy milyen tunettel jelentkezik. pl. latasi problema, nyak merevedes stb. tehat figyeld meg ezt a jelentkezo fajdalmat, s igy konnyebben fogod megtalalni az okot.

A feszult fejfajas altalaban a nyak es fejizmok erzelmi stressz hatasra fellepo megmerevedese. fizikai stressz, a szem tulerositese, a hatgerincproblemak is lehetnek az okozoi.

2011. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!