Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen káros hatásai vannak a...

Milyen káros hatásai vannak a heti egyszeri hashajtónak? Egyáltalán van?

Figyelt kérdés
A székletelés nem megy zökkenőmentesen, gyerekkoromban sem volt napi székletem. Heti egy alkalommal megengedett lenne a hashajtó használata? Nincs székrekedésem csak egyszerűen nem megy vagy csak nehezen a dolgok.
2011. jan. 28. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen rendszerességet megszokja a szervezeted s bajok lehetnek belőle. Ha nincs vagy nehezen megy akkor elöbb próbáld meg természetes módon kezelni. pl: frissen facsart almalé, szilva, lekvár. ezek minden othonban vannak elvileg s legalább ártani nem ártassz velük. Ha nagyon sokáig gondok vannak az emésztéseddel azért jobb felkeresni vele az orvost.
2011. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tartós használatra egyik hashajtó sem ajánlott. Próbálj több gyümölcsöt enni, meg több tejet inni. Minél több rostot vigyél be a szervezetedbe. Ha rég nem volt akkor csinálj természetes hashajtást. Tej sörrel, tej almával stb...


Nekem sem megy néha könnyen, olyankor olyanokat eszem amik tudom hogy ütik egymást és wc menetel lesz a végén.

2011. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt próbál ki:

Reggel, éhgyomorra egyél meg egy marék sokmagú gyümölcsöt: eper, málna, füge stb... (lehet fagyasztott is, mivel a mag a lényeg, bár füge az ugye van aszalt is).

Állítólag garantált a siker, mivel az apró magvak teljesen letisztítják a bélbolyhokat, ezáltal beindul a székelés ingere.

Bioszon mondta ezt a tanár, amikor a táplálkozásról beszültünk. Már ki akartam próbálni, de mindig elfelejtem...


Ja, és egyébként.

Én is ebben a cipőben jártam, nem volt mese, változtatnom kellett az étrendemen. Önmagában fehérlisztes cuccukat szinte nem is eszek, csak teljes kiőrlésűeket, mivel ezek is javítják az emésztést. Sokkal több gyümit eszem meg zöldséget, naponta 1,5-2 liter vizet megiszok.

Amióta így táplálkozom, azóta megszűntek ezek a problémáim:)

2011. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*ja, egy jó tanács, ami a tanárom kiegészítésként hzzátett ehhez a módszerhez:) Úgy időzíts, hogy egy jó darabig nem fogsz kimászni a WC-ről:D

Ha kipróbálod(holnap úgyis szombat), írd le a hatást, kíváncsi vagyok:))

Utsó voltam.

2011. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, h étrendet kéne váltanod + rengeteg mozgás ami gyorsítja az emésztésedet! Én nem ajánlóm a hashajtót, mert csak tönkreteszi a beleket egy életre még heti egyszer sem!
2011. jan. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!