Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért görcsöl be ilyen könnyen...

Miért görcsöl be ilyen könnyen a lábam? :SS

Figyelt kérdés

Ha közelítem a lábujjamat a sarkam felé,tehát így behajlítom a talpam akkor begörcsöl és iszonyúan fáj.:SS

Még régebben volt,hogy arra ébredtem fel hajnalban,hogy begörcsölt a vádlim és akkor órákig nem tudtam menni. :/

Most már a vádlim egy ideje nem görcsölt be,csak a talpam próbálkozik ha rosszul mozdulok,de ha gyorsan kifeszítem a talpam akkor elmúlik. :/

Volt,hogy a tenyerem is begörcsölt bár az gyorsabb lefolyású és nem annyira fájdalmas.

Mi lehet ez? :(

13/L


2011. jan. 27. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Magnézium hiány okozhatja ezt.
2011. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igyál Magnesium pezsgőtablettát, vagy szedjél MagneB6-ot.
2011. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Okés,köszönöm a válaszokat! *-*
2011. jan. 27. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben szenvedtem én is egész gyerekkoromban, és azután is.

Vádlim alvás közben görcsölt, ordítva ébredtem néha az éjszaka közepén.

De a talpam még rosszabb volt, mert én hiába feszítettem egyenesen vissza, még jobban fájt. Ha cipőt váltottam, akkor is görcsölt.

Semmit nem tettem ellene vagy 28 éves koromig. Akkor, mivel biciklin autók közt is begörcsölt a talpam, azt mondtam elég...

Nekem is mondták: magnézium hiány...

Jó, első patikában vettem magneB6-ot, és naponta ettem, amíg a doboz el nem fogyott. Illetve ha sok szaladgálástól hirtelen begörcsölt, akkor is bevettem egyet helyben és félóra múlva nem volt gond.

Azóta úgy tűnik helyreállt valami, mert egész ritkán akar görcsbe indulni... Amúgy 1-2 mg tablettát mindig magamnál tartok, tuti ami tuti!


Viszont mondják az okosok, hogy a magnézium és a kalcium aránya is lényeges! Nem elég csak magnéziumot szedni.


Amit még tettem, és javaslok neked is a bogyók helyett:

Magnézium és kalcium pezsgőtablettát igyál néha! Hátha az is segít, meg jó az íze!

2011. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!