Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stresszes vagyok, fáj a...

Stresszes vagyok, fáj a gyomrom, hogy segíthetnék ezen?

Figyelt kérdés

Több hete, hónapja folyamatosan fáj a gyomrom (régebben is volt ilyen, de nem ennyire huzamos ideig), tegnap éjszaka már aludni se bírtam, többször hánytam is. Nem tudom leküzdeni a stresszt, apró dolgok miatt is idegeskedek, de most így a felvételi környékén még jobban kijön mindez (nem tudok dönteni, hogy mi legyek).


Szedtem egy ideig Normafloret, de nem igazán használt, furcsa módon néha egy-egy pohár kóla(!) az, ami megnyugtatja(?) a gyomrom, bár azt kétlem, hogy jó hatással lenne rá.... Mit tudtok ajánlani, hogy elmúljon? Egyetemen meg mi lesz velem? Ott meg aztán még durvább lesz a vizsgaidőszak. Bár mondjuk édesapámnak is volt gyomorfekélye egyetem alatt. Ez valami családi dolog...? :S


18/L


2009. febr. 2. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az idegrendszered "erőssége" adottság, de természetesen edzhető. A fősulin hozzászoksz majd a vizsgákhoz-és ezzel együtt az élet stresszhelyzeteihez is, tudod, ami nem öl meg, az megerősít alapon.:) Én is így kezdtem a fősulit, vele párhuzamosan az első munkahelyemet is. Ma már nincs szükségem "lesz@romkapszulákra" :)

A családodtóla konfliktus- és stresszkezelési technikákat tanultad el. (Ha volt mit- bár gyanús, hogy apudnak sem véletlenül lett fekélye...)

Idegesség ellen egy remek módszer, ha figyeled a kilégzésedet. Amikor szorongunk, félünk, akkor ezt elkapkodjuk, az a jó, ha amilyen mélyen csak tudod, kifújod a levegőt. Amikor stresszelünk, ennek ellenkezője történik: hiperventillációnak hívják. Sőt pusztán a felületes kilégzésektől is lehetsz ideges. Próbáld ki egy nyugis pillanatodban.:)

Lényeg: ha felkeresel egy cicológust, még inkább pszichiátert, és elrebeged neki, hoyg általános (generalizált) szorongásra gyanakszol (GAD a neve) akkor kapsz olyan gyógyszert, ami nem nyugtató, nem lehet hozzászokni, viszont folyamatosan szedve normális mederbe terel, és így, nyugodt állapotodban, higgadtan meg fogod tanulni, hogy idegeskedni általában teljesen felesleges..:)

2009. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kb. 2 éve voltam már voltam, akkor Remotivot ajánlottak, de nekem nem vált be...
2009. febr. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!