Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha havonta beveszek 2-3...

Ha havonta beveszek 2-3 fejfájáscsillapítót (Advil Ultra), akkor az mennyire ártalmas a szervezetemre?

Figyelt kérdés
Nem szokott alapjáraton fájni a fejem, de van, hogy másnapos vagyok, amikor igen. Édesanyám mindig azt mondja, hogy ne vegyek be fejfájáscsillapítót, mert előbb-utóbb úgyis elmúlik a fejfájás, és egy idő után immunis leszek a gyógyszerre, ha sokat veszek be belőle. Ez hány gyógyszer után jelentkezik? Ti hányat szoktatok bevenni egy hónapban?
2011. jan. 15. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én max egyet havonta, végképp nem vagyok fejfájós, ha fáj a fejem, az valami betegség jele nálam, tehát vagy megy fel a lázam, és akkor megfázás, vagy más, pl arcüregygyulladás.

Néha ha lemegy a vérnyomásom, akkor is fáj, de akkor eszem egy kávés cukorkát, és melegfronttól is fáj, de azzal nem foglalkozom, mert azon a gyógyszer meg úgyse segít, csak feleslegesen kapkodnám be.

Havi 2-3 szem nem ártalmas, van, aki napi szinten nyeli az Aspirint, stb, na azokra vonatkozik, hogy a végén nem hat, meg feltorlódik a májban. Neked havi 2-3 szemmel nincs félnivalód.

Ha tudod a fejfájás okát, akkor igyekezz először gyógyszer nélkül elmulasztani, ha nem megy, akkor mehet a pirula. Annyira sose szokd meg, hogy egyből a gyógyszeresdoboz után nyúlsz. Apukám olyan, kicsit megsajdul a feje, két percet nem vár, hogy esetleg kiszűnik, azonnal bevesz 2 aszpirint. Egy már nem is elég. Na ilyen szintre lehet kerülni a sok gyogyó miatt. Persze egyre nehezebben használ neki is...

Sokszor megoldja a dolgot egy kávé, egy kis torna, vagy friss levegő.


25/N


25/N

2011. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2011. jan. 15. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz semmi bajod. Érdemes addig nem nagyon bevenni fájdalomcsillapítót, amíg nem lehet tudni, hogy mi okozza. Viszont én pl. menstruációnál nagyon hasfájós vagyok, általában nem tudok felegyenesedni, volt olyan, hogy felülni sem... Kiderült, hogy petefészek cisztám volt, kaptam rá fogamzásgátlót, és az elmulasztotta. A gyógyszer óta kicsit javult a helyzet, de sajnos nem sokkal. Sajnos ez genetika. Így ha kezdődik a fájdalom, rögtön nyúlok a Cataflam után (ez csak vényre kapható), és azt kb. 5-6 óránként veszem be két napon keresztül. Szerencse, hogy egy hónapban csak egyszer menstruálunk...
2011. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!