Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami jókis fogfehérítő...

Valami jókis fogfehérítő eljárás? Akár fogorvosnál elérhető is érdekelne.

Figyelt kérdés

Olcsóbbféle kéne nem akarok 70 ezret rááldozni csak hogy fehér fogam legyen.

A fehérítős fogkrémek már kevésnek bizonyulnak, régóta használom, de nemsok eredménnyel.

napi 2x mosok fogat, 3 hetente új fogkefét veszek. Próbáltam már a legdrágább fogfehérítős fogkrémeket de nem használtak.


2011. jan. 8. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna?
2011. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gondolkodtunk, hogy a nejemnek megcsináltassuk-e fogorvosnál? Az én fogorvosom azt mondja, hogy (és elég őszinte) a rendelőben használt hidrogén peroxid elég erősen maró hatású. És ha megnézzük a fogsort, szép egészséges, szabályos. Bár nem vakítóan porcelánfehér, de nem is sárga, attraktív. Szerinte az egészséges fognak ilyen a színe. Azt is mondta, hogy a közel 30 év praxisában az a tapasztalata, hogy az ilyen színű fogak kevésbé romlanak, mint akinek alapjáraton hófehér.


Otthoni fehérítésre két módszer vált be a legjobban, ami nem bántja a fogzománcot. Az egyik, hogy péppé zúzott földieperrel kell fogat mosni. A másik pedig összemorzsolt orvosi szén (Carbo Activatus) pora, szintén fog-síkálásra.


Persze számos más módszer is létezik, majd a többiek megírják :)

2011. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ilyen házi praktikákba nemtudom hogy érdemes-e belevágnom...

Ez a hidrogén-peroxidos dolog mennyibe kerül kb?

2011. jan. 8. 20:04
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát nézzük: a fogorvosi eljárás általában 50-120 ezer forint körül szokott lenni. Nem mindig garantálható, mennyi lesz a fehéredés. A maró anyag miatt túl sűrűn nem végezhető.


A földieper kilója (szezonban) 300-800 forint. Egy fogmosáshoz elég 1-2 darab, tehát nem kerül többe kb. 20-60 forintnál. Nem kellemetlen, nem undorító, akárhányszor ismételhető. Sokak szerint valóban igen hatásos. Az epret le is lehet fagyasztani, hogy télire is legyen :)


Az orvosi szénből egy doboz 611 forint (EGIS Gyógyszergyár). Egy tabletta kb. 15 forint, egy fogtisztításhoz kb. 2-3 darab elég. A szén nem romlandó, ez is akárhányszor használható, bár íztelen, nem annyira kellemes, mint az eper :)


Te választasz :) Az utóbbi kettővel talán kevesebbet vesztesz, most már tisztán átlátva az anyagi viszonyokat, szerintem egy próbát megér :)

2011. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

uhhh hát igen....

én naívan gondoltam azt hogy 5-6 ezerből kifehéríttetem,,,,akk ez nagyobb öszeg...:S sajna...

ez az orvosi szenes dolgot lehet megpróbálom, az epret meg nemtom mert alergiás vagyok rá....:S

2011. jan. 8. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha nem jó neked az eper, akkor hagyd ki.

A szén is nagyon jó. Az már csak félve mesélem el neked, hogy volt egy jól rajzoló nőismerősöm, akinek nagyon szép, fehér fogai voltak. Egyszer rákérdeztem, melyik fogrémet használja. Megkért, hogy ne mondjam másnak, de összetöri a fekete rajz-szénrudat és azzal szokta időnként mosni a fogát. Nem akartam elhinni először, pedig ez komoly.


Nnna sok sikert :)

2011. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a tanácsot, ill tippet....

még1

ezt a "szénport" össze kel leverni valamivel?, vagy csak szárazon mosok vele fogat? Mert elég nehézkes, fll szárazon..

2011. jan. 8. 21:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem szárazon, kevés vízzel pl. egy kis tálkában pép-, vagy pasztaszerűre kikevered, az sem baj, ha picit hígabb. Nem lesz szép látvány a művelet, lehetőleg ne legyél fehér pólóban-akármiben:) Jól hajolj a mosdóba és úgy végezd el, legalább 2-3 percig dörzsöld minden oldalról. Nincs különösebb íze. Utána sokszor, alaposan öblögess, amíg kimosódnak a szénszemcsék. A fogkefe baromi ronda lesz, de esetleg az is megoldható, hogy azt csak erre a célra használod. Úgy gondolom, hogy kb. 3 havonta egyszer elég lenne csinálni, így kibírható:)

(Én hetente egyszer-kétszer szoktam Eucryl fogport is használni, belemártom a fogkrémes fogkefét, az nagyon jól eltávolítja a plakkokat és még másnap-harmadnap is simábbnak érzed a fogakat.)

2011. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ha gyakrabban csinálom ezt a szenes dolgot, lehet valami mellékhetása?

pl. ha heti 2x átdörzsölöm, nem lesz gyorsabb a fehéredés?

2011. jan. 8. 21:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, semmi bajod nem lesz, a szénszemcsék viszonylag puhák, nem bántják a fogzománcodat. Csinálhatod, ahányszor akarod, de szerintem legalább próbáld ki, megnézed, milyen lesz, mert néha már akár 1 alkalom is látványos eredményt hozhat. Kérj meg valakit, hogy nézze meg előtte és utána is. Úgy kevésbé lesz szubjektív a megitélés.

Szívesen válaszolok még, ha lesz kérdésed, de lehet, hogy már csak holnap. Üdv.

2011. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!