Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi számít már életre veszélyes...

Mi számít már életre veszélyesen magas láznak?

Figyelt kérdés
2007. máj. 29. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
42 fokon a fehérjék kicsapódnak, legérzékenyebb talán az agy és a szív, ezek gyakorlatilag megfőhetnek. Ha 40 fok fölé megy valaki láza, ne hurcolgassuk az orvoshoz, hanem hívjuk a dokit házhoz, és addig is alkalmazzunk egész testet takaró priznicet, vagy hűtőfürdőt.
2007. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
35%
38-fokig nem kell törödni a lázzal fölötte már csillapítani kell.Mert 38-fok fölött már árt és nem használ,igaz nem életveszélyes,de felesleges terhelés az amúgy is gyenge szervezetnek.
2007. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Igenis kell törődni a lázzal! Csak csillapítani nem kell 38 fok alatt.
2007. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

A láz segíti a lelki fejlődést

A láz a hőháztartás krízisszerű megváltozását jelzi. Ennek különböző oka lehet. Gyerekeknél például a születésnapi zsúr, hosszú utazás, időjárási front, meghűlés vagy fogzás. Mindez túlterhelheti a zsenge szervezetet, és lehetővé teheti kórokozók megtelepedését és behatolását.

A vírusok és baktériumok szaporodásához – azaz a szervezet károsításához – a 33–35°C az optimális hőmérséklet, ami a test lehűlésekor alakul ki. Eszerint a láz (39–40°C-nál), segítségével a szervezet hatékonyabban pusztítja a vírusokat és baktériumokat, illetve akadályozza szaporodásukat.

Tehát:a láz természetes fegyver szervezetünk számára a kórokozókkal szembeni küzdelemben.

A test védekező mechanizmusai közül jó néhány csak láz hatására aktiválódik. Az antibiotikumok és a lázcsillapítók megakadályozzák, hogy testünk maga vegye fel a küzdelmet a betegséggel, csak akkor érdemes bevetni ezeket, ha a szervezet nem képes megbirkózni a fertőzéssel. Ráadásul az antibiotikumok hatástalanok a gyakoribb vírusfertőzésekkel szemben.

A láznak és a hőszabályozásnak van lelki-szellemi oldala is. A meleg lelki és szellemi aktivitás kifejezője is. Melegség önti el az ember szívét, ha régi jó baráttal találkozik, és tűzbe jövünk egy jó ötlettől. Ám szörnyűség láttán meghűl bennünk a vér, a haragtól meg „jeges lesz a hangulatunk”.

Az antropozófia szerint az emberi én fizikai hordozója a hőszervezet. Mivel minden betegség a hőháztartás megváltoztatásával is jár, az én közvetlen érintettje és részese a történéseknek. Ezért van gyerek, akinek „soha” sincs láza, van akinek lassan, alig-alig emelkedik a hőmérséklete, s van akinek percek alatt igen magasra felszökik a láza. Vannak családok, ahol minden gyerek a legkisebb szellőtől is ágynak dől, míg a szomszéd gyerekek még vígan pocsolyáznak a kertben. Egy fél év múlva aztán fordul a kocka. Azokat pedig, akik csak a szezon végére fáznak meg, a fertőzés sokszor sokkal jobban ledönti a lábukról, mint a többieket.

A felnőtteknél még más különbségek is vannak. Aki szívesen, keményen, de kiegyensúlyozott ritmusban dolgozik, sokkal ritkábban náthás, mint aki gyakrabban kénytelen lazítani a túlhajszoltság miatt. Aki egész énjével dolgozik, és örömét leli a munkában, serkenti hőszervezetét, ami immunizáló hatású is. A pozitív érzések, mint a tettrekészség, lelkesedés, bizalom, szerelem, serkentik az immunrendszert; a stressz, düh, félelem, kedvetlenség, lehangoltság pedig gyengíti.

A lázzal járó fertőzések során az ember szellemi-lelki lénye átmenetileg jobban aktivizálódik a testben, és így megkísérli pótolni a szunnyadó lelki aktivitást. Ezt támasztja alá az is, hogy lázas fertőzés után a szülők gyakran új vonásokat fedeznek fel a gyereken. A láz segítségével a gyerek saját énje is teljesebben ki tud bontakozni. Egyes krónikus betegségek, például a csecsemőkori ekcéma vagy az asztma, egy-egy lázas megbetegedés után javulást mutatnak.

A lázas betegség során fellépő súlyveszteség gyors visszahízása is arra utal, hogy ilyenkor a test bizonyos fokig átépül. A gyerek öröklött anyagainak egy részét lebontja, és saját hőszervezetének irányításával újra rendezi, újra felépíti.

Tehát a láz testi hatását a nevelés jó lelki hatásához hasonlíthatnánk: a gyerek saját erejéből tanul meg valamit. Helytelen állandóan azt hajtogatni: „Ezt csináld, ne azt – ezt nem szabad, az nem helyes!” Ám a lázas fertőzéseknél sok szülő épp ezt teszi: alig emelkedik a gyerek hőmérséklete 37,5° C fölé, máris beadja a lázcsillapító kúpot és rögtön jön hozzá még az antibiotikum is. A testnek így kevés esélye marad arra, hogy szabadon felvegye a harcot a betegséggel. Az ilyen szervezet később komoly betegségeknél sem lesz elég „gyakorlott”, „rugalmas” és „erős”, hogy megbirkózzon a bajjal.

Ezért aki a betegségek kezelésénél a gyerek fejlődésének állomásait tartja szem előtt, az ugyanúgy elutasítja a lázcsillapítók válogatás nélküli beadását, mint azok feltétel nélküli elutasítását.

idézet: dr. Szőke Henrik cikkéből

2007. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha a babám hője 38.1 akkor nem kell csillapítani még??

Van itthon Mexálen kúpom ,Nurofen szuszpenziónk, meg Panadol babyink!

Melyik a legjobb??

Persze a priznic után!!

üdv egy aggódó kismama 5 hód a babám

2009. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem igaz,hogy 38 fokig nem kell a lázzal foglalkozni,már ha hőemelkedésed van akkor is be kell venni a lázcsillapítót nehogy feljebb szökjön!Babáknál ugyanez.
2011. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40 fok az már kifejezetten káros. 38 fokig még jó hatása van, segít leküzdeni a betegséget.
2023. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!