Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatással lenne ha a...

Milyen hatással lenne ha a szokásos ~7-kor kelés - iskola - éjfél körüli lefekvés helyett, átállnék az éjfélkor kelés - iskola utáni (~15 órai) lefekvésre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó hatással. A reggeli álmosságot leszámítva a suliban vagy a legéberebb. Tehát fordítva olyan punnyadt lennél a suliban, mint most este. Amíg nem vagy rákényszerítve, ne akarj kitérni a normális életmódról. Tapasztalatból mondom. Dolgoztam éjszakai műszakban, a buliból hazatámolygókkal és a reggeli műszakba igyekvőkkel utaztam együtt. Fáradtabban, mint a részegek. :) Most, vizsgaidőszakban is egész éjjel fenn vagyok, hajnalban alszok 3-4 órákat. Visszavágyom a régi rendszerességet. :)
2011. jan. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak hajnalba tudok elaludni ezért iszonyat nehezen esek ki reggel az ágyból alig tudok ébren maradni a suliba alig várom hogy haza érjek aludni. Haza érek lefekszek és már alszok is. Szóval nem jó nem kellemes.
2011. jan. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nem lenne rossz hatása, eltekintve a kisebb kellemetlenségektől. Elvégre sokan éjszaka dolgoznak és nappal alszanak. A szervezeted egy idő után megszokja.


De nem javaslom, inkább próbáld hatékonyabban elvégezni a feladataidat és előbb ágyba kerülni este.


Egyrészt az agy ébredés után kicsivel a legfrissebb. Vagyis elvileg, mert én is inkább este érzem magam elememben, de ez csak egy rövid időszak... szóval ha éjfélkor kelsz akkor mire iskolába mész már fáradt leszel.


Másfelől sokszor becsúszhatnak programok iskola után és akkor ott fogsz elaludni...


Ezen felül egy idő után megviseli a szervezetet, ha éjszaka van ébren és kevés időt tölt napfényben. Komolyan depressziós lehet idővel az ember. Hiába gondolod, hogy nem ez egyszerűen csak jön, a legerősebb személyiségeket is hatalmába kerítheti. Aztán már nehéz visszaállni a rendes alvásra, vagy ha sikerül is jönnek az alvászavarok.


Ha nagyon nem elég neked ennyi alvás, akkor próbáld ki, hogy iskola után lefekszel 1-2 órára pihenni néha. De a legjobb az lenne, ha előbb feküdnél le este.

2011. jan. 2. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A suli utáni 1-2 órás pihenést nem tudom alvásnak értetted-e, mert ha igen akkor pl nekem sose szabad nappal aludnom, mert ha még 1 órát is alszom, este már sehogy se tudok elaludni. De lehet ez csak velem van így :S
2011. jan. 2. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

pár megjegyzés:


03:12

"Egyrészt az agy ébredés után kicsivel a legfrissebb. Vagyis elvileg, mert én is inkább este érzem magam elememben, de ez csak egy rövid időszak... szóval ha éjfélkor kelsz akkor mire iskolába mész már fáradt leszel."


mostanában (a szünetnek "köszönhetően") 17 óra fele kelek és csak délelőtt 10 fele álmosodok el. észrevettem, hogy így reggel 6-8 körül érzem magamat a legéberebben


"Másfelől sokszor becsúszhatnak programok iskola után és akkor ott fogsz elaludni..."


ott a pont! erre nem gondoltam :)

2011. jan. 2. 03:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is jobban tetszene ez a féle életmód. Egy éjjeli bagoly vagyok :)
2011. jan. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

03:20-nak

Hát, van akinek az is elég ha lefekszik és zenét hallgat és csak majdnem alszik. Tehát nem alszik mélyen.


De van aki aludhat is. Nekem volt olyan időszakom, amikor annyira kifárasztott az iskola, hogy délután muszáj voltam aludni 1-3 órát, mert sokszor hazaértem, leültem és a táskával a hátamon aludtam el... aztán felkeltem, elintéztem amit kellett és este ugyanúgy aludtam. Ha nagyon fáradt vagy, akkor tudsz este is aludni. De ez egyéni, kinek mi válik be.

2011. jan. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!