Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tejcukor érzékeny vagyok....

Tejcukor érzékeny vagyok. Szójatejet vegyek, vagy laktózmentes tejet? Melyik mennyibe kerül, és ízre mi a különbség a kettő közöt? Mármint melyik finomabb?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 12:46
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Én is laktóz érzékeny vagyok. Én semmilyen tejet nem iszok inkább.

Laktózmentes tejet láttam a Tescoban, majdnem 500 Ft volt.

Szójatejjel még nem találkoztam a boltok polcain.

2009. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is laktózérzékeny vagyok már majdnem 1 éve :S

Én a laktózmentes tejet iszom, egy icipicit édesebb mint a rendes tej de nagyon finom ;) Igaz, hogy drágább de szerintem megéri, márha szereted a tejet és azért nem lehet mellőzni az étrendből ezt mert fontos tápanyagok vannak a tejben. De rengetegféle laktózmentes termék kapható (pudingok, tejföl stb.) nekem ezek jobban izlenek mint az eredeti laktózos cuccok :D :D

2009. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy kisfiam tej és lisztérzékeny? Van esetleg valamilyen recepted, amit elkészíthetnék neki, illetve kenyérrecept amit lehet sütni, egyáltalán milyen kenyeret ehet?

Köszönöm

Márti

2009. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A laktózmentes tej drága, 0,1 mg/l laktózt azért tartalmaz, kicsit édesebb a tejnél (mert cukorrá alakítják, a tejcukrot).

A szójatej nagyon rossz ízű, sokkal drágább, viszont egy gramm laktóz sincs benne.


Lehet választani

2010. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de nálam csak nemrég derült ki, hogy nem bírok minden tejterméket, így próbálgattam.


Egyébként az Aldiban most van 225 forintért 1 liter laktózmentes tej, a Sparban pedig 315, tehát ezek elég jó árak.


A Lidlben pedig sok laktózmentes termék teljesen jó áron kapható.


Azóta több laktózmentes tejterméket kipróbáltam.


A laktózmentes tej kifejezetten ízlik.


A Lidlben kapható laktózmentes Trappista sajt (talán Pilos márkájú) jobb, mint bármelyik Trappista sajt, amit eddig kóstoltam.


Mozzarellát is próbáltam laktózmenteset, de az reszelt volt, az nem volt nagy szám, de nem volt rossz sem.


A tömlős sajt (Lidl) egyszer ízlett, azután nem, pedig ugyanolyan volt.


Mint kiderült, a natúr joghurtot nem kedvelem, de azt is kipróbáltam (úgy derült ki, hogy nem kedvelem 😊).


Leginkább a laktózmentes tej jött be, de az nagyon!


Aztán volt még Feta (Sparban, talán Apetina vagy ilyesmi a neve) - ez bejött, Brie (Lidl) - ez semmilyen.


És volt még vmi, aminek nem tudom a nevét, műanyag dobozban kapható a Lidlben, az nagyon gagyi volt szerintem.


A Lidlben kapható laktózmentes túró viszont kifejezetten jó.


Persze a Parmezán bejönne, de azt nem vettünk mostanában.


Volt még egy pár, pl. talán Gouda, nekem az sem jött be.


Nektek melyik ízlett? Melyik fajta, milyen márkájú, melyik üzletben kapható?

2023. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!