Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha villám csap...

Mi történik, ha villám csap valakibe?

Figyelt kérdés
Voltak, akik túlélték... Mi történt velük, és úgy egyáltalán, mi történik, ha villám csap valakibe?
2010. dec. 26. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Az áramnak van egy bemeneti és kimeneti helye. Az alacsony feszültségű áram veszélye,hogy a frekvenciája közel van a szív frekijéhez (a pulzusszámhoz) ,ezért a legtöbben akik ilyen áramütést szenvednek szívritmuszavarba halnak bele (ha belehalnak).Lehetnek égési sérülések is,sajnos belső szervek is éghetnek össze,roncsolódhatnak ,ezért sok minden múlik a bemenet helyén,valamint a környezeten (nyilván a fürdőkádban nagyobb eséllyel halálos)

A nagyfeszültségű áramnál,mint a villám az égési sérülések olyan súlyosak,hogy egyszerűen elszenesednek a belső szervek,halált okoz.

Ha valaki villámcsapást él túl,az nagyrészt a szerencsének köszönheti,a döntő tényezők itt is ugyanazok,amiket fentebb már leirtam. Azzal a különbséggel,hogy ehhez tényleg iszonyatosan nagy mák is kell:D

2010. dec. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és a bőrfelszin égéséről nem irtam,abba pedig azért lehet belehalni mert az elhalt szövetekből toxinok szabadulnak fel,ergo saját magadat mérgezed meg saját magaddal. Szopás:)

Hálózati áramütésbe sem annyira nehéz belehalni,sokszor a sziv mellett az agyat is kicsinálja. Akkor képzeld el mekkora szerencse kell ha villámmal van dolgod.:D

2010. dec. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú... köszönöm :)

Honnan tudsz erről ennyit? :O ;)

De volt, aki túlélte, nem? Legalábbis azt olvastam. És a fehérjeszintet nem bolygatja meg? Mint a rendes áramütésnél? Vagy lehet, h most valami keverek...

2010. dec. 26. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:

NEEEE! A fentiekből kb. 1 szó sem igaz!


A villámcsapásnak nagyon kicsi az energiája. És nagyon rövid ideig tart! A másodperc néhány milliomod részéig.


A villámcsapást az emberek kb. 10%-a minden külső segítség nélkül túléli. Ha van a közelben szakszerű segítség szívmegállás utáni újraélesztéshez, akkor a maradék 90% is alapvetően túléli. Azaz a halálos áldozatok a segítség hiánya, vagy rendkívül kivételes esetekben történnek.


A villámcsapottak többnyire 15 perces emlékezetkiesésbe kerülnek (a villámcsapás és közvetlen előtti eseményekre nem emlékeznek). A villám be- és kilépési pontján jellegzetes égési sérülések láthatók. Nem mindig, de előfordul, hogy belső szervi károsodás is történik, többnyire idegrendszeri. Ez függ a villám erősségétől, a környezettől, a találat helyétől, az egyén fizikumától, stb.


Ezért fontos zivatarban védett helyre menni. A villám rövidlátó! 20 méteres sugarú körön belül történik meg a találat. Ami ennél messzebb van, nem véd meg minket, még akkor sem, ha az egy toronyház, vagy több toronyház!

2011. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kifejtenéd pontosabban,mi nem volt igaz az irományomból? bár már nagyon rég szóltam hozzá:D

Egyébként egészségügyis vagyok és árammal dolgozok,így erősen kétlem,hogy olyan szintű téves ismereteim lennének,hogy "egy szó sem igaz" belőle..nem nagyképüségből ,csak ez az igazság.

2011. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Speciális áramütési forma a villámcsapás, amikor pillanatnyi időre _extrém nagyságú feszültség_ éri a szervezetet"
2011. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!